Tansu Çiller, Siyasete  Geri mi Dönüyor?


Sökeli emekli müsteşar yardımcı sı Mehmet Koyuncu’nun Genel Başkan Yardımcılığına  getirilmesi bekleniyor. 

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Doğru Yol Partisi'nin Genel Kurulunda eski Başbakanlardan ve DYP Genel Başkanlarından Prof. Dr. Tansu Çiller’in genel başkanlığa getirilmesi bekleniyor. 

Bir dönem Türkiye politikasında çokça konuşulan isimlerden olan eski politikacı, siyaset insanı ve eski Türkiye Başbakanı Tansu Çiller'in aktif siyasete geri döneceği öğrenildi. 

Siyasete  geri döneceği hususunda  son  zamanlarda  sık sık gündeme  gelmesinin ardından  konu ile ilgili olarak geçtiğimiz aylarda açıklamalarda  bulunan Çiller, "Benim, milletime büyük bir şükran ve minnet borcum var. Gelinen noktada dünyanın nelere meyillendiğini gördükçe ben artık milletime bir şeyler vermek istiyorum. Bu benim bir borcum, bunu istiyorum" diye konuşmuş ve aktif siyasete dönüş için sinyal vermişti. 

Siyasi kulislere  göre Çiller  önümüzdeki günlerde Doğru Yol Partisinin Genel Kurulunda genel başkanlığa getirilmesi bekleniyor. 

SÖKELİ  MEHMET 

KOYUNCU’NUN İSMİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK ANILIYOR

Dönemin Başbakanı Tansu Çiller’e bağlılığı ile bilinen  kızlarının birisinin ismini de Tansu koyarak Çiller’e sevgisini gösteren Sökeli emekli müşteşar yardımcısı  ve Söke'nin önde  gelen çiftçilerinden Mehmet Koyuncu Çiller’in genel başkanı olması halinde  isminin Genel Başkan Yardımcısı olarak geçtiği öğrenildi. 

2011 yılında yapılan genel seçimlerde  Adalet ve Kalkınma  Partisinden Aydın Milletvekili aday adayı olan Mehmet Koyuncu’nun yeniden toparlanan Doğru Yol Partisinin  yeni üst  yönetiminde  görev alması bekleniyor.  

 

Bu haber 307 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz