Türkiye Meclis Üyeleri Birliği Aydın Bölge Toplantısı Söke'de düzenlendi


Türkiye Meclis Üyeleri Birliği Aydın Bölge Toplantısı Söke'de düzenlendi

 

 

Söke Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Meclis Üyeleri Birliği Başkanı Yalçın Kocabıyık, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Veli Devrim Yerli, Söke Belediyesi eski başkanı Necdet Özekmekçi başta olmak üzere, İzmir ve Aydın’da görev yapan belediye meclis üyeleri katıldı. 

Türkiye Meclis Üyeleri Birliği Başkanı Yalçın Kocabıyık toplantıda yaptığı konuşmada, “Meclis üyeliği önemli bir görevdir. Kentle ilgili projeler meclis üyeleri sayesinde yürütülür. Belediye başkanlarının yetişemediği her işe belediye meclis üyeleri bakar. Biz bu önemli görevi yürüten herkesi temsil ediyoruz. Bugün aramızda belediye meclis üyelerinin yanı sıra eski belediye başkanlarımız da var. Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim” dedi. 

Siyasette vefa konusunun çok önemli olduğunu kaydeden Kocabıyık, önceki dönemlerde görev yapmış ancak sonrasında aranmamış meclis üyeleri için vefa geceleri düzenleyeceklerini söyledi. 

Toplantıda söz alan Söke Belediye eski Başkanı Necdet Özekmekçi de, 2 dönem başkanlığını yaptığı mecliste 8 yıl sonra ilk kez konuşma yaptığını söyledi. 

Siyasette vefasızlığı yaşayan belediye başkanlarından olduğunu kaydeden Özekmekçi, “Belediye Başkanlığım bittikten sonra 5 yıl boyunca belediye binasına adımımı dahi atmadım. Bizim geleneğimizde eski başkan ile yeni seçilen başkan arasında devir teslim yapılır ve eski başkan kapıya kadar uğurlanır. Aday dahi olmama rağmen bana bu yapılmadı. Aksine meclis üyeliği bittikten sonra bile cezalandırılan arkadaşlarım oldu. Belediyede konuştuğum personele başka bir gözle bakılmaya başlandı. Bu yüzden 5 sene boyunca kendi yaptığım belediye binasına adımımı atmadım. Benim anlamadığım şey, ben aday olacak olsam zaten bırakmazdım” diyerek kendisine yapılan vefasızlığı dile getirdi. 

Toplantıda söz alan bazı meclis üyeleri de, belediye meclis üyeliğinin ihtisas gerektiren çok önemli bir görev olmasına karşın, özellikle son zamanlarda liyakattan çok uzaklaşıldığını ve kasaptan İmar Komisyonu Başkanı, sağlıkçısı bulunmayan Sağlık Komisyonları görülmeye başlandığını kaydettiler. 

Toplantı sonunda Birlik Başkanı Yalçın Kocabıyık, rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamayan Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’e iletilmek üzere Necdet Özekmekçi’ye teşekkür plaketi verdi.

 

Bu haber 106 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz