THK Çanakkale gezisi düzenliyor


THK Çanakkale gezisi düzenliyor

 

Türk Hava Kurumu (THK) Söke Şubesi geleneksel hale getirdiği  Çanakkale Gezisini bu yıl da düzenliyor. 27 Nisan Perşembe günü saat 23.00 den başlayacak Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası gezisi 30 Nisan Pazar günü gecesi Söke'ye dönüş yapılarak tamamlanacak

Söke THK Başkanı İdris Balcı’dan edinilen bilgiye göre; 27 Nisan 2017 Perşembe akşamı Söke’den otobüsle hareket edilecek. 28 Nisan sabahı Çanakkale'den feribotla Çanakkale Boğazının Avrupa yakasında bulunan Ecebat'a varılacak. Buradan rehberler eşliğinde Çanakkale Deniz Savaşlarında kullanılan topçu bataryaları, Ertuğrul ve Hamidiye Tabyaları gezilecek, siperler ve savaşın yaşandığı alanlar tarihi özellikleri ile ziyaretçilere anlatılacak. Gezi boyunca tüm şehitlikler ziyaret edilerek savaşların yaşandığı savunma hatları rehberler eşliğinde ziyaretçilere gezdirilecek. Gelibolu’da otelde 2 gece konaklama yapılacak.Gezinin 2. günü Gelibolu'da Bayraklı Dede ve namazgah ile Bolayır'da bulunan Namık Kemal ve Gelibolu Fatihi Süleyman Şah anıt mezarlarının gezilmesinin ardından yeni otelde akşam yemeği ve konaklama yapılacak. Pazar günü Gelibolu'dan feribotla Çanakkale Boğazı geçilerek, Lapseki güzergahından yol üzerindeki ilçelerden Ayvacık Cında Adası ve Şeytan Sofrası gibi yerler de gezilecek. Çanakkale gezisi 30 Nisan Pazar gecesi Söke'ye dönülerek sona erecek. 

Gezi için 2 gece otelde konaklama, sabah kahvaltısı, akşam yemeği, otobüs ve vapur geçişleri dahil 370 TL ücret belirlendi. Geziye katılmak isteyen herkesi davet eden Söke THK Başkanı İdris Balcı; kayıtların 24 Nisan Pazartesi güne kadar devam edeceğini ifade ederek, detaylı bilgi edinmek isteyenlerin THK Bürosuna gelmelerini ya da 518 10 92 veya 0 536 894 19 09 numaralı telefondan kendilerine ulaşabileceklerini söyledi.

 

Haber: Hamdi Akgül

 

Bu haber 7089 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz