SÖKE'DE İKİ ÖNEMLİ ETKİNLİK GERÇEKLEŞECEK


SÖKE’DE İKİ ÖNEMLİ ETKİNLİK GERÇEKLEŞECEK

Bu hafta Söke Belediyesi tarafından iki önemli etkinlik gerçekleştirilecek. Söyleşi ve Anma etkinliğine vatandaşlar davet ediliyor.
“MAGNESİA’NIN 30 YILI”
Bölgenin önemli tarihi kentlerinden biri olan Magnesia kazılarının 30 yıllık serüveninin aktarılacağı söyleşi ve yerinde sunum 7 Eylül 2016 Çarşamba günü gerçekleşecek. Magnesia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Orhan Bingöl’ün konuşmacı olacağı ‘Magnesia Ad Maeandrum’ adlı söyleşi saat 16.00’da Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda yapılacak. Söyleşinin ardından Magnesia Antik Kenti’ne geçilerek yerinde sunum ve gezi olacak. Etkinlik 25. Yılını kutlayan Söke Magnesia Kültür Sanat Derneği’nin katkılarıyla gerçekleşiyor.
“SÜPER VALİ ANILACAK”
Gerçekleşecek diğer etkinlikte ise Türkiye’nin Süper Valisi olarak gönüllerde yer etmiş merhum Vali Recep Yazıcıoğlu anılacak. 2003 yılında kaybettiğimiz Vali Recep Yazıcıoğlu için vefatının 13. Yıldönümü nedeniyle gerçekleşecek anma programı 8 Eylül 2016 Perşembe günü yine Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda yapılacak. Anma etkinliği saat 16.00’da başlayacak.

 

Bu haber 7512 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz