MEHMET GEMİCİOĞLU DOĞA SEVGİSİNİ TUVALLERE TAŞIDI


MEHMET GEMİCİOĞLU DOĞA SEVGİSİNİ TUVALLERE TAŞIDI

İsviçre’deki çalışma hayatının ardından memleketi Söke’ye yerleşen gurbetçi Mehmet Gemicioğlu ”Penceremdeki Bahar’ adlı 3. kişisel sergisini Söke Belediyesi Fatma Suat Orhon Müze ve Sanat Evi'nde açtı.
Söke Genç İşadamları Derneği (SÖGİAD)’ın kütürel etkinliği kapsamında açılan sergide sanatçının doğa ve insan temalı çalışmaları sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışına Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, Belediye  Meclis Üyeleri Yasemin Gürsoy, Haluk Kutlay, Metin Sakalar, Bülent Arıcı, Ticaret Borsası Başkanı Deniz  Günal, Ticaret Odası Meclis Başkanı Behlül Er, Söke Genç İş Adamları Derneği üyeleri, CHP Yönetim Kurulu Üyeleri ve sanatseverler katıldı.
Serginin açılışında konuşan Söke Genç İş Adamları Derneği Reşat Er “SÖGİAD olarak ikinci kez ev sahipliği yaptığımız bu etkinliği gelecek yıllarda da gerçekleştirerek geleneksel hale  getirirken, içindeki doğa sevgisini sanata dönüştüren sanatçımızı kutluyoruz” dedi.
Daha önce Söke ve Kuşadası'nda açtığı kişisel sergilerin ardından üçüncü sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen sanatçı Mehmet Gemicioğlu, sergi açılışına gelen konuklara ve Söke Genç İş Adamları Derneği yöneticilerine teşekkür etti.
Sanatçı Mehmet Gemicioğlu’nun 24 eserinin yer aldığı serginin açılışı Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, Ticaret Odası Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi  Haluk Kutlay, Söke  Genç İş Adamları Derneği Başkanı Reşat Er, Belediye Meclis Üyesi Metin Sakalar ve sanatçı Mehmet Gemicioğlu tarafından gerçekleştirilirken, Karakaş sanatçıyı tebrik etti.
Serginin açılışında Aydın Yüksel Yalova Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Fevzi Bedir ve Burak Özev’in klasik müzik dinletisi açılışa renk  katarken, sanatseverlerce beğeni toplayan Mehmet Gemicioğlu ’Penceremdeki Bahar’adlı yağlı boya sergisi 7 Mayıs Cumaretsi akşamı sona erecek.

Haber: NECATİ MALDAR
Foto: Zeki Kemiklioğlu

 

Bu haber 7860 kez okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ

Bu habere ait başka fotoğraf bulunmamaktadır.
Yorumlar
    Henüz bu habere ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz