ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN'I ANIYORUZ


ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN’I ANIYORUZ

 

Genç öğretmen Şenay Aybüke Yalçın (1994 - 2017), Kanlı terör örgütü PKK tarafından öldürülen Türk öğretmen. 1994 yılında Çorum Osmancık'ta doğdu. Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu. 2016'da Batman'ın Kozluk ilçesine müzik öğretmeni olarak atandı. Aynı zamanda izci lideriydi. Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın ölümünün üzerinden geçen 4'üncü yılda memleketi Çorum'da mezarı başında anılıyor. Batman'ın Kozluk ilçesinde Belediye Başkanı'nın aracına yönelik saldırıda ağır yaralanan ( 9 Haziran 2017) ‘de kaldırıldığı hastanede şehit edilen Aybüke Öğretmen Batman'a atandığını öğrendiğinde sosyal medya hesabı üzerinden öğretmen oldum ben paylaşımında bulunmuştu.

Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın kendine özgü sevinçleri, özlemleri, yalnızlıkları, dostları ve arkadaşları vardı. Kozluk’ta bir lisede müzik öğretmeni idi.  Öğrencilerini çok seviyordu, onlar için yapacağı çok işler vardı. Ne yazık ki  bu arzusuna kavuşamadı. Genç yaşta teröristlerin kurşunuyla yaşamına son verdiler. Ş. Aybüke Yalçın daha 23 yaşında idi… Hayatın ilkbaharını yaşıyordu. Ölümünün 4. Yılında memleketinde mezarı başında   rahmetle anıldı, ben de içimden geldiği  gibi onun için bir şiir yazdım.  Bu şiirimi sizlerle paylaşmak istiyorum.  Sevgili Aybüke’yi rahmetle anıyor, mekânı cennet olsun diyorum…   

 

AYBÜKE ÖĞRETMEN  

 

Çalışkan, güleçti Aybüke öğretmen

Mesleğine doymadı uçtu erken

Ve onu genç yaşta şehit ettiler

Haince vuruldu Aybüke öğretmen

 

Onu şehit ettiler Kozluk yolunda

Acıları kaldı yolun solunda

Rehber öğretmeni müzik kolunda

Kalleşçe vuruldu Aybüke Öğretmen 

 

Adını yazdılar her dağa, taşa

Doğan bebeklere, her vatandaşa

Bu nasıl bir kader geliyor başa

Namertçe vuruldu Aybüke öğretmen

 

Batman’dan, Çorum’a tüm Anadolu

Yasını tutuyor Trabzon, Van, Bolu

Türkiye dört yandan şehitle dolu

Zalimce vuruldu Aybüke öğretmen

 

Malazgirt’ten Çaldıran’a adın var

Şehitler arasında senin yâdın var

Çorum, Osmancık’ta bin bir anın var

Gaddarca vuruldu Aybüke öğretmen

 

Âşık Geylani’yim yazdım ilk defa

Bu nasıl cefa, bu nasıl kin, vefa

Komşun olur Ya Muhammet Mustafa

Yobazca vuruldu Aybüke öğretmen

 

                           Âşık Geylani

                    ( Abdülkadir GÜLER )  

                     10.08.2021- SÖKE

 

Not:

1- Batı Karadeniz’de büyük bir sel felaketi oldu. Özellikle Kastamonu ve Sinop’ta birçok vatandaşımız maddi ve manevi açıdan zarar gördü,  çoğunun evleri yıkıldı. Kastamonu’da 25 ve Sinop’ ta 2 (toplam 27)  vatandaşımız yaşamını yitirdi. Vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve cümlesine geçmiş olsun diyorum.

2- Söke eski Emniyet Müdürlerimizden (2012-2017) Aydın Düzalan Malatya’da görevli iken bir kalp / krizi sonucu aramızdan ayrıldı. Düzalan evli ve bir kız babası idi. 48 yaşında iken Hakk’a yürüdü. Başta ailesi ve tüm meslektaşlarına başsağlığı, Aydın Düzalan’a Allah'tan rahmet diliyorum.

 

Bu makale 170 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz