söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiHALKBANK YENİ YERİNE TAŞINDI


HALKBANK YENİ YERİNE TAŞINDI

 

Bu günlerde Türkiye Halk Bankası’na maaşlarını çekmek, ATM’den faydalanmak ve şubeden bankacılık işlemleri için gidenler kısa süreli bir şaşkınlık yaşıyorlar.

Çünkü banka 25 Ocak’tan itibaren Hükümet Konağı karşı köşesindeki yerinden, Konak Mahallesi Aydın Caddesi No: 46 adresindeki yeni yerine taşındı.

Banka şubesinin eski binasına gidenler kapıya asılı; “Değerli Müşterilerimiz, 25/01/2021 tarihinden itibaren şubemiz Konak Mah. Aydın Cad. No: 46 adresinde hizmet verecektir. Saygılarımızla” yazısıyla karşılaşıyorlar.

Bankanın yeni yerine; Park karşısı, eski Kaymakamlık lojmanı yanından ASKİ’ye doğru yürüdüğünüzde ulaşabilirsiniz.

Bankaya ait ATM’ler de yeni şube önündeki yerini alırken, özellikle emekli maaşı ödeme günlerinde oluşacak kalabalıklar için, hem ATM sayısının artırılması, hem de banka önündeki kuyrukların azaltılması için gereken çözümlerin biran önce üretilmesi, hayata geçirilmesi gerekiyor.

Çünkü bu alanda araç trafiği yoğun ve bankanın bulunduğu alandaki kaldırım özellikle pandemi döneminde banka sırası beklemek için uygun değil.

Hızlı ve kaliteli hizmet alabildiğimiz bu bankamız için umarım en kısa sürede gerekli önemler alınır ve hem banka çalışanları, hem de banka müşterileri karşılıklı en hızlı hizmeti almayı sürdürürler.

Benzer sorunlar ilçemizdeki pek çok banka şubesi için de geçerli.

Önümüzdeki dönem kamu bankalarının ortak ve ücretsiz ATM hizmeti verecek olması, problemlerin çözümüne katkı sağlayacaktır.

 

BURASI ATATÜRKŞEHİR PARKI YANINDAKİ KALDIRIM!

Park Sokak üzerinde, Atatürk Şehir Parkı yanında, İstasyon Caddesi ile Aydın Caddesini birbirine bağlayan kaldırımdan bir kare gördüğünüz.

Burada Aydın Caddesi’nden, İstasyon Caddesi’ne doğru akan bir araç trafiği de mevcut. Karşılıklı her iki kaldırım da benzer görüntülere sahip.

Burası yayaların ve park nedeniyle çocukların yoğun olduğu bir bölge.

Fakat bu yoğun bölgede kaldırımlarda yürümek neredeyse mümkün değil.

Normal vatandaşların bile yeterince yararlanamadığı bu kaldırımlardan; engelli, yaşlı ve hastalarımızın yararlanması ise mümkün değil.

Bu sokak üzerinde karşılıklı bulunan her iki kaldırımın yeni baştan düzenlenmesi gerekiyor.

Sokağın bir yönü tek sıra arabayla kapalıyken, kaldırımlar türlü çeşit şeylerle işgal edilmişken, insanlar ne kaldırımları kullanabiliyor, ne de caddeyi. 

Gün boyu problem yaşayan yayaların kaldırım sorunu biran önce çözüme kavuşturulmalı.

Kaldırımlar yayaların yürümesi amacıyla yapılmıyorsa o başka!

 

Bu makale 834 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz