söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiPARKLARDA ONARIM ÇALIŞMASI


PARKLARDA ONARIM ÇALIŞMASI

 

Söke Belediyesi aldığı kararla kırılan ve yıpranan oyun gruplarının tamiri ve yenilenmesi çalışması başlattı. 85 park ve yeşil alanı kapsayacak çalışma Umut Vural parkından başladı.

Park ve yeşil alanların yapımı ne kadar önemliyse var olan park ve yeşil alanların, oyun gruplarının bakımı, onarımı da o kadar önemli.

Şehirler tıpkı insanlar gibi yaşarlar. Onların da sürekli ilgiye, bakıma, yaşatılmaya ihtiyacı vardır.

Bu tarz çalışmalar şehrin kaldırımları için de gerekli.

Söke’deki tüm kaldırımların yeniden gözden geçirilip, eksiklerinin tamamlanması, yayaların yürümesine imkan verir hale getirilmesi şart.

Özellikle engelli vatandaşlarımızın da gerçek anlamda faydalanabileceği kaldırımlara hepimizin ihtiyacı var.

Umarım en kısa sürede bu konuda da belediye yetkilileri gereken adımları hızla atarlar.

 

BİYOLOJİK ARITMA TESİSİ

Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla “İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi” müjdesi verdi.

Güllübahçe mahallesine yapılması planlanan arıtma tesisinin projesinin tamamlandığı, kısa sürede ihalesinin yapılacağı da gelen bilgiler arasında.

Ayrıca Söke Arıtma tesisinin, Savuca ve Yenidoğan Mahallelerinde yapılacak altyapı çalışmalarına ek olarak kapasitesinin artırılacağı, bunun için de Söke belediyesine ait parselin büyükşehir belediyesine devir işlemleri konusunda girişimlere başlandığı açıklandı.

Bağarası mahallesine yapılması planlanan bir başka arıtma tesisiyle de bölgenin arıtma tesisi ihtiyacının büyük ölçüde güçlendirileceği, çözüme kavuşacağı söyleniyor.

Arıtma tesisi konusunda yapılan ve yapılacak çalışmalar Söke’de uzun yıllar öncesinin öngörüsüyle gerçekleşmiş, hayata geçmiş projeler.

Büyük menderes nehri boyunca baktığımızda arıtma tesisine uzun yıllar önce sahip olan ve işletme başarısı gösteren örnek bir belediye Söke belediyesi.

Çevreye olan duyarlılığı ile uzun yıllardır hem geri dönüşüm, hem katı atık, hem de vahşi atık konularında gösterdiği yaklaşım hem büyük menderes nehrinin kirliliğini önlemede hem de Söke ovasının sulamasında hem de deniz kirliliğinin önlemesinde büyük katkı sunmuştur. Sunmaya da devam etmektedir.

Pek çok belediye için arıtma tesisi hayal iken, Söke belediyesi arıtma tesisini hayata geçirmiş ve yıllardır başarı ile işletmeye devam etmektedir.

Büyükşehir belediyesinin verdiği bilgiler ışığında, bu tarz tesislerin kapasitesinin ve sayılarının artması ekolojik dengeyi korumak, çevre kirliliğini önlemek ve modern bir kent olma yönünde atılan olumlu adımlardır.

“Sen”, “Ben, “O” demeden, hem Söke, hem de çevresi için atılacak her adım önemli ve değerlidir. Önümüzdeki günlerde yapılacak tesislerin kapasitesi ve içerikleri hakkında daha geniş bilgi tarafımıza ulaşırsa, bizler de sizinle bu bilgileri paylaşırız.

 

 

Bu makale 546 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz