söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiEN BİRİNCİ VEKİL…


EN BİRİNCİ VEKİL…

 

Aydın’ın yerel gazetelerinden biri bir anket yapmış. Aydın Milletvekilleri içinde en iyisinin kim olduğunu sormuş. Anket göğsümüzü kabartacak bir sonuçla gerçekleşmiş. Sökeli  Yavuz Vekilimiz Aydın’da en birinci vekil seçilmiş. Hayırlı uğurlu olsun. Diğer vekiller de sonuca itiraz etmediklerine göre sonuç kesinleşti sayılır. Bu  işe YSK falan karışmadığından anket tekrarı falan söz konusu değil. Yani atı alan Üsküdar’ı geçti. Yavuz Vekilim de Aydın’da en birinci vekil oldu.

***

Matematikte bir kural vardı; aynı cinsten olmayan nesneleri toplayamazdınız. Yani armutlar ile elmalar toplanamaz. Elma elma ile, armut da armut ile toplanır. Biz bu kuralı bu ankete uyarlarsak iktidar vekilleriyle muhalefet vekillerinin aynı şartlarda yarışması çok da adil olmaz diye düşünüyorum.

Örnek vereyim;  Yavuz Vekilimiz aklına her estiğinde DSİ Bölge Müdürünü de yanına alıp kafasına da baretini geçirerek Söke Çayı ıslah projesini denetliyor. İktidar milletvekili olarak o projede dahli vardır. Muhalefet milletvekilleri ise yaptırımları olmadığından ancak konuşup eleştirebilirler. Buna rağmen Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül Metin Beye yakın oy aldılar. Burada bazı vekillerin kendi partililerinden çok düşük oy almaları şaşırtıcı.

Bülbül ve Tezcan %20’lerin üzerinde oy alırken aynı partili vekil olan Hüseyin Yıldız’ın %1’de kalması Sayın Yıldız için sorgulanması gereken bir durumdur. Neyi eksik ya da yanlış  yaptığını değerlendirmesi gerekir.

AKP Milletvekilleri arasında da Sayın Posacı’nın ve Erim’in oyları düşük görünüyor. Onlar da kendilerini sorgulamalıdırlar.

***

İki defa Özlem Hanım karşısında aday olup mağlubiyet yaşayan Sayın Mustafa Savaş her ne kadar %20’nin üzerinde bir oy almışsa da birinciliği kaptırmamalıydı. Hatta açık ara önde olması gerekirdi. Demek ki kendi  partilileri ile bile doğru iletişim kuramamış.

Halbuki Savaş Vekilimiz bugün seçim olsa yine BŞB için aday gösterilmesi muhtemel bir isim. Kendi partililerinin bile teveccühlerini kazanamazsa üçüncü yenilgi de kapıda demektir.

Yavuz Vekilimizi aday gösterseler kendisi ilçe belediye seçimlerinde Sayın Toyran’a bile kaybetmişti. Özlem Hanım Süleyman Beyden daha sert bir rakip.  Yalnız Söke’de değil, diğer 17 ilçede de oyları var. Üstelik seçimi de gazete okuyucuları yapmıyor. Bütün seçmenler oy verecekler…

***

Son söz;  birincilik güzel bir duygu. Ben de hayatım boyunca ikinci olmaktan bile nefret ettim. Bir gazetenin okurları tarafından da birinci seçilmiş olsa, Vekilimiz Sayın Metin Yavuz’u kutlarım. İnsanların teveccühünü kazanmak kolay değildir. Bunun için tevazu ve çalışkanlık önemlidir. Bir de şu valilikteki memurla yaşadığı yanlışlıkları tekrar etmemesi gerekir. 

Allah yolunu açık etsin.

 

Bu makale 952 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz