söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE‘DE GÜNDEM DEĞİŞMİYOR


SÖKE‘DE GÜNDEM DEĞİŞMİYOR

                                                      

Geçtiğimiz hafta oldukça yoğun bir gündem yaşadık. Gelen misafirler geçmiş olsun dileklerini iletirken yangın anında ortalıkta görünmeyenler bir anda sahnenin önünde yerini almaya çalıştılar. CHP genel başkan yardımcısı arkadaşın ziyareti ise tam bir komediydi. Arkadaş Örgütlerle yerel yönetimler arasında oluşan gerginlikleri ve örgütün mutlak hakimiyetini anlatmak için gelmişken bir anda kendini köyünün belediye başkanı olduğu günlere gidip ahbap çavuş ilişkisi içinde sadece belediyeleri ziyaret eden birisi gibi gördü. Hiçbir il ve ilçe örgütünü ziyaret edip kapısından girmemesi tek kelimeyle utanç verici bir durumdu. Bu zevatlar unutmasın ki kendilerini o koltuklara o beğenmedikleri örgütler taşıdı. Onlar uyurken o örgütler çalışıyordu, onlar bir ayakları merkez sağın arka bahçesindeyken bu örgütler onlar için oy topluyordu. Bu konuda söylenecek çok şey var ama daha sırası var beyler. 

Gelelim yoğun gündemin bir diğer boyutuna ; Bakıyorum belediye başkanları ve arka kadroları SÖKE’NİN MALLARI üzerinden paylaşım savaşları veriyorlar. Efendiler bir dakika durun bakalım bu mallar Babanızdan size miras kalmadı öyle dilediğiniz gibi alıp satacaksınız, üzerine altına proje yapacaksınız. Önce nezaket gereği bunu malların gerçek sahibine sorun isterseniz ayıptır, yahu kendini malınız pozisyonuna girmeniz çok büyük terbiyesizlik bilesiniz. Büyükşehir kurnazca geldi topu ilçe belediyenin kucağına bıraktı gitti. Ben projeleri yaparım ama istediğim yerleri bana verirseniz tavrı çok kötü bir tavırdır. İlçe belediyenin ise bu yerlerden bazılarını satıp bütçe açıklarını kapatma çabaları ise kötü bir tavırdır. Bu üç proje de alternatifleri ile SÖKE HALKININ önüne konulmalı ve seçimleri SÖKE HALKI yapmalıdır. 

Patronun kim olduğunu unutmayalım.

 

ZİRAİ DONATIM ALANI : 32.000.000 TL YAKLAŞIK PROJE MALİYETİ. 

2 KAT YER ALTI OTOPARKI + 5 KAT İŞ MERKEZİ  

ÇARŞAMBA PAZARI  ALANI :  36.000.000 TL YAKLAŞIK PROJE MALİYETİ

2 KAT YERALTI OTOPARKI + 2 KAT KAPALI PAZARYERİ  

OTO GAR VE KAMYON GARAJI PROJESİ :  30.000.000 TL YAKLAŞIK PROJE MALİYETİ

20.000 M2 KAPALI ALAN + 30.000 M2 AÇIK ALAN  + ALT YAPI 

TOPLAM  : 98 MİLYON TL.  ÜÇ PROJENİN YAKLAŞIK MALİYETİ

 

Bu yerlerle ilgili avam projeler hazırlanıp yaklaşık maliyetleri ile Söke halkının önüne konulmalı ve bu konuda kararı halkımız vermelidir.  Örneğin garaj yeri ile ilgili beş adet parsel üzerinde yapılma olasılığı vardır. Büyüklük ve kullanım avantajları, ulaşım mastır planlarına uyum gibi özellikleri göz ardı edilmemelidir. Zirai Donatımının olmazları olura döner sen yapmak iste. 2 Parsele bölersin sit kararının arkasından dolanırsın. Yeşil alan hikayesi Tariş’in oradan gelecek 20.000 m2 alanla fazlasıyla çözülür yorma kafanı. Bağarası yolu başlangıcındaki yerin mezarlık problemini çözemeyeceğine göre o parselde tartışılabilir. Burada sorun ben bunları Büyükşehir’e verirken o bana ne verecek. Eğer benim kendi paramla yapamayacağım gençlik merkezini bana yapacaksa onu da masaya koyalım. Kazan kazan dediğimiz olay bu işte. Bu yerlerin karşılığına kent halkı karar versin.

Nihayet 6 yıldır yapılan bir yanlıştan dönülmüş olması Söke halkını mutlu etmiştir. Sokakta gören herkeste bir memnuniyet belirtisi görmek beni de mutlu etti. Emeği geçenlere teşekkür ederim ama harcanan 4 milyon TL halkın parasının hesabını birileri vermelidir. Bu paraların tahsili için davalar açılmalı, giden yönetim yaptıklarının hesabını vermelidir. Bu konu burada kapatılamaz, herkes bunu böyle bilmelidir. 

Satışlardan elde edilecek yaklaşık 25 milyon TL para ise canımızı sıkmaya devam edecek gibi gözüküyor. Çünkü bu para bütçe açıklarının kapatılmasında kullanılacaktır. Oysa yönetim ciddi plan dahilinde çalışsa ve bu paraları projeler için kullansaydı. Ama o beceri olmayınca yapacak çok bir şey yok. Önümüzdeki yıl yine aynı şeyleri göreceğimizi size garanti edebilirim.  Sırada ATBURGAZ‘ındaki fabrika yeri var şimdiden söyleyeyim. SAYGILARIMLA…

 

TURGUT TÜRKOĞLU . 03.10.02020

 

Bu makale 367 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz