söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiDİYORLAR!..


İbrahim Özgezici’nin kaleminden - 

 

DİYORLAR!..

 

Vatandaş; “Daha önce defalarca dile getirdiğiniz halde, vatandaşın şikayetlerine kulaklarını tıkamış, gözlerini kapatmış belediye yönetimleriyle karşı karşıya kalmak bu yüzyılda üzücü” diyorlar.

“Sosyal belediyecilik”, “katılımcı belediyecilik”, “vatandaşla el ele belediyecilik” iş icraata geldiğinde ne yazık ki ortada hiçbiri yok. Beyaz masası var, şu masası var, bu masası var. İnternet şikayet hattı var, şikayet telefonu var. Fakat hızlı çözüm yok.” Diyorlar. 

“Söke merkezde çözülmeyi bekleyen onlarca sorun var. Ama Söke merkez üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor.” Diyorlar.

“Kireç oranı yüksek su içiyoruz, termosifonlar, çamaşır makinaları, bulaşık makinaları sürekli arızalanıyor. Suyun kireç oranını düşürecek bir çözüm arayışı yok” diyorlar. 

“Milli servetin boşa gittiğine mi üzülelim, yüksek kireç oranlı su kullanmaya mahkum olduğumuza mı, suyun kalitesini artırmaya yönelik çalışma olmayışına mı? Hangisine yanarsan yan, çözüm için bekle dur” diyorlar.

“Bölgenin en büyük pazarının önü yağmur suyu kanalı yetersiz olduğu için su altında kalıyor, tek bir kazma vurulmuyor, tek bir çalışma yapılmıyor.” Diyorlar. 

“Doğalgaz yok diyorsun. “Kentsel dönüşüm alanı yatırım yapamayız”, “Fiber internet diyorsun, kentsel dönüşüm alanı yatırım yapamayız”. Diyorlar.

“Kırk yıldır avlumuzdan, evimizden yol geçecek diye kutu kadar evlere tıkıldık kaldık. Evimizi satmak istesek, yol geçiyor diye almak istemiyorlar, almak isteyen de fırsatçılık yapıp üç kuruş para veriyor. O zaman geçecekse bu yol geçsin diyoruz. Para yok, programda yok diyorlar. O zaman kaldırın evimizin üstündeki kırmızı çizgiyi diyoruz. Aradığınız numaraya şu anda ulaşılamıyor” diyorlar.

“Hadi hepsini geçtik. Kaldırımlara çeki düzen verin, burası yayalar için diyoruz, yaya hariç her şeyi kaldırıma yığıyorlar. Şu klimaların suyu tepemize, kaldırımlara akıyor, yaptırım uygulayın diyoruz. Ne kliması” diyorlar. 

“Aydınlatma, otopark, durak, yeşil alan, hava kirliliği, sanayileşme, tarım, çarpık kentleşme, altyapı, üstyapı diyoruz, sesimizi duyan yok.” Diyorlar. 

“Kemalpaşa mahallesine, Fevzipaşa mahallesine, Yenicamiye, Cumhuriyete, Abalakiye bir köyümüz kadar önem vermiyorlar.” Diyorlar.

Onlarca vatandaş dilekçe verdiğini, fotoğraf, video çekip sosyal medya üzerinden, diğer başvuru alanlarından şikayetlerini dile getirdiklerini fakat çözüm için aylardır beklediklerini iletip, kızgınlıklarını, üzüntülerini dile getiriyorlar.

Eeee vatandaş daha ne desin?..

 

 

Bu makale 916 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz