söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKELİ VEKİLİMİZ ARTIK KONUŞMUYOR


SÖKELİ VEKİLİMİZ ARTIK KONUŞMUYOR

 

Bizim Sökeli Vekilimiz bir süredir sessiz. Biz buna alışık değiliz. Tiryakisi olduk bir kere; ülkede ya da bölgemizde en küçük bir olay meydana gelse hemen gözümüzü ve kulağımızı vekilimize çeviriyoruz. Konuyla ilgili yorumunu almadan rahat edemiyoruz.

Allah kendisinden razı olsun, şimdiye kadar bizi habersiz de yorumsuz da bırakmadı. Ancak son zamanlarda suskunluğa büründü. Acaba bilmeyerek bir kabahat mi işledik?

Halbuki her sözüne kulak verdik. Aklımızın erdiği kadarıyla beyanatları paylaşıp üzerine yorumlar da yapmaya çalıştık ki vekilimiz kendisine olan ilgimizi ve sevgimizi anlasın diye. 

Ama bu sessizlik üzüntü verici. Bizi böyle merakta bırakmamalıydı. Bakın kendisi konuşmayınca gelişmelerden haber de alamıyoruz. En iyisi buradan soralım, belki bizi daha fazla merak ve üzüntü içinde bırakmak istemez ve cevap verir.

***

Söke Çayı ihale müjdesini siz vermiştiniz. Üstelik söz verdiğiniz gün ihalenin de yapıldığı haberini vererek mutluluğumuzu daha da arttırmıştınız. Ben arada bazı sorular sorup bilgiler istemiştim ama bu sadece hemşerilerimizi bilgilendirmek içindi. Yoksa ihalenin yapılmasından herkes gibi memnun olmuştum.

Sayın Vekilim, haftalar geçti,  bir ses çıkmadı. Artık heyecanımız ve bu konudaki inancımız da azalmaya başladı. Şu işin aslı ne oldu diye bir açıklama yapsanız…

İhaleyi hangi firma aldı, söyleyiverseniz…

Sonuç itibarıyla o itiraz yapılacaksa zaten yapılacaktır. İhale de şeffaf, adil ve yasalara uygun bir şekilde yapıldığına göre itiraz olsa bile kabul görmez. Abdestimizden şüphemiz yok değil mi, itirazdan ne diye çekinelim ki? Yani firma adı açıklamanız bir şey değiştirmez. 

Açıklayıverin…

***

Sarıçay Barajı ihale müjdesini vermek için de KİT Komisyonu üyesi partili meslektaşınızla adeta yarıştınız. Doğrusu çok önemli bir müjdeydi. Sarıçay’ın huysuz sularına gem vurup taşkınları önlemekle  kalmayıp, aynı zamanda Söke ve Kuşadası’na da içme suyu sağlayacaktı. Derin kuyularda su seviyeleri sürekli düşerken  kent nüfusu da böyle artarken şehirlerimize açık su havzalarından su temini önemli ve gerekli bir yatırımdı. 

Çok mutlu olduk. Ancak orada da işler pek iyi gitmiyor diye duyuyoruz.

Aydınlı Emekli Bürokrat Sayın Haşmet Aysan bir paylaşım yaparak 2020 bütçesine Sarıçay Barajı için sadece beş milyon lira ödenek konduğunu ifade etti. Maliyetin büyüklüğü düşünüldüğünde rakam elbette ki çok mütevazi kalıyor. Yani bu paralarla bu işler yürümez.

Sayın Vekilimizden bu konuda da bir tepki bekledim. Çıkıp Haşmet Beyi yalanlar, yeterli paranın hazır olduğunu falan söyler diye düşündüm.  Öyle olmadı. Hem Yavuz Vekilimiz, hem de Savaş Vekilimiz bir şey söylemediler. Diğer vekillerimizi zaten saymıyorum. Onlar pek konuşmayı sevmiyorlar ya da konuştuklarında farklı ilgi alanları oluyor.

Yalnız şu çürük olduğu ifade edilen 160 okul meselesi var. İşin düşündürücü tarafı o konuda da Sayın Vekilimiz sessiz kaldı. Ağzını açıp da tek kelime etmedi.

Şu Rektör Aldemir hakkındaki iddialar  hiç ilgisini çekmedi. Halbuki  Söke’nin var  olan binasını atıl olarak tutmak için özel çaba harcayan bir rektör hakkındaki bu iddialar için de bir çift laf söylemesini beklerdim.

Belli ki fena kırılmış.

Ne yapalım, bekleyeceğiz. Kırgınlığı geçsin, elbette gene konuşmaya başlar.

 

Bu makale 919 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz