söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiREKTÖR VE TARİKAT İDDİALARI


REKTÖR VE TARİKAT İDDİALARI

 

Çarşamba günü size Aydınlı Gazeteci Adnan Faruk Aytaşkın’ın Gazete Aydın’da yapmış olduğu bir paylaşımdan bölümler huzurunuza getirerek ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in kendinden önceki Rektör Cavit Bircan hakkında kullandığı hiç de hoş olmayan ifadeleri ve ağır suçlamaları huzurlarınıza getirmiştim.

Gazeteci Aytaşkın sorularını evirip çevirmeden soruyor. Kendisinin Cavit Bey ile olan dostluğunu da saklamadan açık açık ifade ederek soruyor. Rektör Aldemir de büyük bir öfke ile ve duyduğu kin ve nefreti belli edercesine cevap verip meslektaşını “zerzevat” olarak tanımlıyor. 

Aslında zerzevat insanlar için yararlıdır da, Sayın Rektör bu yararı da değersizleştirerek konuşuyor. En önemlisi de Cavit Bircan’ı terör örgütleriyle ilişkilendiriyor.

***

Adnan Faruk Aytaşkın bir başka araştırmacı gazetecilik örneği vererek, sürekli başkalarını suçlayan Rektör Aldemir’in kendisinin de bazı ilişkileri olduğunu iddia etmiş. Ben bu iddiaları çok önemli buldum. Burada bazı paylaşımlar yapmak istiyorum.

“Adnan Menderes Üniversitesi’nde tarikat iddialarının ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde Üniversitenin Genel Sekreteri Baki Aslantaş’ın tarikat şeyhinin elini öptüğü ve zikir çektiği görüntüler ülke gündemine düşmüştü. Yaşanan gelişmelere kulaklarını tıkayan ve eğitim yuvasının önemli isimlerinden biri olan Genel Sekreter Baki Aslantaş ile ilgili herhangi bir işlem yapmayan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in de aynı tarikata üye olduğu iddia edildi.”

Üniversitenin genel sekreterini o göreve elbette ki Sayın Rektör atamıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin geleceğinin teminatı olan gençlerin çağdaş bir eğitimle yetiştirilip dünyayla rekabet edebilecek düzeye ulaşması için görev yaptığını düşündüğümüz üniversitelerin çalışanları, özellikle de genel sekreter gibi önemli bir makamı işgal eden kişilerin böyle haberlerle anılmaması gerekir. Bunları okumak ya da dinlemek inanın ki çok acı veriyor. Elbette ki kendi atadığı bir personelin böyle tarikat peşinde koşup el etek öpmelerine seyirci kalan Rektör Aldemir’in davranışı üzüntümüzü daha da arttırıyor. Tam da habere inanmadı diye düşünecekken Adnan Bey yeni iddiasını paylaşıyor.

“Rektör Aldemir'in aynı tarikatın ve dergahının müdavimlerinden olduğu, toplantı ve zikirlere yıllardır katıldığı dillendirilirken…”

Evet, Adnan Bey Rektör Osman Selçuk Aldemir’in yıllardır aynı tarikatın ve dergahın müdavimlerinden olduğunu, yıllardır bu tarikatın toplantı ve zikirlerine katıldığını iddia ediyor. 

Merak ediyorum; Profesör ünvanlı bir bilim adamı böyle toplantılara hangi amaçla katılır? Bir şeyler öğrenmek için mi,  yoksa bir şeyler öğretmek için mi?

Eğer öğrenciyse, oralardan neler öğreniyor? 

Kendisine emanet edilmiş 40 binin üzerinde gencimiz var. Tarikat toplantılarındaki izlenimlerinin üniversitedeki  görevine etkileri oluyor mu?

Gazeteci Aytaşkın’ın iddiaları bitmek bilmiyor. Zikir ve el öpme görüntüleri kasetinin ortaya çıkması üzerine şeyhleri kendilerine dergaha alınmama cezası vermiş. Bunu da  anlayamadım. O toplantılar legal  ve masum toplantılarsa görüntülerin yayınlanmasından niye rahatsızlık duyulsun ki?

Son olarak söz konusu yazıdan bir alıntı daha yapacağım.

“Kıbrısi tarikatı üyesi olduğu iddia edilen Rektör Aldemir’in, Genel Sekreter Baki Aslantaş’ın tarikat şeyhinin elini öptüğü görüntülerin yaşandığı gün orada olduğu da iddia edilen bilgiler arasında yer aldı. Bilindiği gibi Baki Aslantaş’ın ve ADÜ Rektörü Osman Selçuk Aldemir’in üyesi oldukları iddia edilen Kıbrısi tarikatı, dua ederek uzay mekiğinin cıvatalarını gevşettiklerini ve düşürdüklerini öne sürmüşlerdi.”

Görüldüğü gibi, iddialar çok açık. Ben bu iddiaları okuduktan sonra Rektör Osman Selçuk Aldemir’in bir cevap vereceğini düşünerek bir süre bekledim. Ama bir cevap  ve yalanlama gelmedi.

Tarikat da etkileyiciymiş doğrusu. Bakın, uzay mekiğinin vidalarını gevşetip düşmesine neden olmuşlar.

Anlayamadığım bir şey de bu oldu. O mekiği neden düşürdünüz kardeşim? Duayla mekik düşürüp canlar telef edeceğinize o dualarınızı insanlığa ve ülkemize sağlık, bereket ve huzur için etseniz olmaz mıydı?

 

Bu makale 932 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz