söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiYENİLGİNİN ÖFKESİ EMEKÇİDEN Mİ ÇIKARILIYOR?


YENİLGİNİN ÖFKESİ EMEKÇİDEN Mİ ÇIKARILIYOR?

 

Galiba bizler bu belediye yönetiminden olumlu ve hayırlı hizmet haberleri duyamayacağız. Artık bitti dediğimiz anda yeni çekişmeler,  yeni kavgalar yaratılıyor ve hizmet için ayrılacak  vakit, gösterilecek çabalar bu kısır çekişmeler için harcanıyor.

Sayın Tuncel, siz artık Belediye Başkanısınız.  Bu kentin insanı size teveccüh gösterip bu onurlu göreve getirdi. Bundan böyle yapmanız gereken, bu görevin ağırlığını hissedip elinizden gelen çabayı göstererek hemşerilerinize hizmet etmek olmalıdır.  Buradan öteye hedefleriniz varsa bile bu hedeflere ulaşmanın yolu kısır çekişmeler değil, doğru icraatlardır.

***

Levent Bey ne yazık ki mesaisinin önemli bir bölümünü parti içinde yaşanan bu çekişmelere harcıyor.  Hatta işi o kadar ileri götürüyor ki, durup dururken yeni kavgalar, yeni tartışmalar bile yaratıyor. 

Hatırlarsınız, CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Söke Belediyesini ziyarete geldiğinde Bölge Koordinatörü Fatih Akkentli’yi belediye binasına almamıştı. Akkentli  Söke’ye Genel  Başkanla birlikte ve onun aracıyla gelmiş ama belediyeye alınmamıştı. O işin yanlışlığı ve çirkinliği o kadar ortadaydı ki, talimatı verenler bile yaptıklarının arkasında duramadılar ve fatura ekmeğinin peşinde bir emir kulu olan güvenlikçiye kesilerek işten çıkarılmıştı.

***

Levent Başkan yine öfkelenmiş. Parti içinde yapılan delege seçimleri ve sonrasında gelen ilçe kongresinde taraf olup da kaybedince birilerini cezalandırmak istemiş. Evvelce de olduğu gibi fatura yine bir emekçiye kesilmek istenmiş. Olaya İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan müdahale edince de kıyametler kopmuş.

Sevgili okuyucu, bildiğiniz gibi ilçe yönetimi seçimlerinin de yapıldığı kongrede sonuç adeta hezimet oldu. 235 oya karşılık Belediye Başkanının desteklediği liste ancak 29 oy alabildi. Başkan buna sinirlenmiş olmalı. Halbuki işin böyle olacağı belliydi. Delege seçimlerinde örgüt tavrını ortaya koymuştu. Bunu aday da anladığı için adaylıktan çekilmişti ama başkan anlamak istemedi ve çıkarılan yeni aday da seçimi açık farkla kaybetti.

İş burada bitmeli,  parti içi siyaset rafa kaldırılıp artık hizmete dönülmeliydi. Ama öyle olmamış. Levent Başkan bu işi içine sindirememiş ki olay başka tartışmalara kadar gitmiş.

Belediye Başkanının makam odasında bir kavga yaşanmış. Belediyeye ait LİMA Restoranda çalışmakta  olan bir bayan görevlinin görevi  değiştirilmek istenmiş. Bu mekanda mutfak ve temizlik hizmetlerinde görevli olan bu bayan gece saat 22.00 ile 01.00 arasında servis hizmetinde çalıştırılmak istenmiş. Sebep de eşinin CHP yönetiminde Ali Kemal Özcan’ın listesinde yer almasıymış. Bunun üzerine İlçe Başkanı Özcan çok büyük bir tepki göstermiş. Araya girenler tarafları sakinleştirmeye çalışmışlar.  Sanırım Belediye Başkan Yardımcısı İberya Arıkan Beyefendi Ali Kemal Beyi kendi odasına götürüp orada sakinleştirmek istemiş.

***

Şimdi sormak isterim; bütün bunlara değer miydi?

Bir hanımefendiyi belki de partili olduğu için işe almışsınız. O da çalışıp  bir topan ekmek kazanmanın derdine düşmüş. Sırf kocası sizden olmadı diye kendisini yapmayacağı, yapamayacağı bir işe zorlamak bir belediye başkanına yakışır mı?

İnsanları ekmekleriyle tehdit etmek sosyal demokrat bir başkana yakışır mı?

Siz işe aldığınız personeli köleleriniz olarak mı görüyorsunuz?

Proje falan hikaye Sayın Başkan, önce bu kafalar düzeltilmeli. Yok elektrik üretilecekmiş de, spor kompleksi yapacakmış da… 

Olmaz ya, olsa bile bu kafayla oralara da bazı hemşeriler için giriş yasağı getirilir. 

Bizden olanlar, olmayanlar…

 

Bu makale 803 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz