söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMEHMETÇİKLERİMİZE SELAM OLSUN


MEHMETÇİKLERİMİZE SELAM OLSUN

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan ve TBMM’nin almış olduğu bir kararla Kahraman Ordumuz Barış Pınarı Harekâtının 5. günündeyiz.  Barış Pınarı Harekâtının yurdumuza, milletimize geleceğimize hayırlı ve uğurlu olsun. Kahraman Ordumuzun tüm fertlerine dua edelim, Allah onları korusun. Milletçe onlara dua edelim.  Barış Pınarı Hareketinin 5. Gününde bugüne kadar PYD, YPG, PKK ve Deaş teröristler tarafından Suriye’den Nusaybin’e, Ceylanpınar’a Suruç’a ve Akçakale’ye top atışları yapıldı. 11 vatandaşımız nahak yere şehit olurken 37 vatandaşımız da yaralandı. Şehit olanlara Allah’tan rahmet ve yaralılara acil şifalar diliyorum. Kahraman Ordumuza, Yüce Milletimize baş sağlığı diliyorum. Ailelerin acılarını paylaşıyorum. Bu bölgenin insanları benim hemşerilerimdir. Yüreğim bir kez daha yandı. Allah onların hakkını bırakmasın…

Gerektiğinde maddi ve manevi yönden yardımcı olalım. Kahraman Mehmetçiklerimize moral verelim. Milletçe bu bizim asli görevimizdir. Millet olarak bizler bir aileyiz. Kimi zaman bir birlerimizi eleştiriyoruz. Ancak böylesi zor günlerde bir birlerimize sarılmak ve yardımcı olmak zorundayız. Unutmayalım ki Türk’ten başka yardımcı olacak dost yoktur.  Baksanıza ABD bizden yan çizdi, geri döndü. ABD Başkanı Trump’ın gelgitleri, saçmalama boyutundaki mesajları insanı gerçekten düşündürüyor ve üzüyor. Hassas bir dönemde yaşıyoruz. Başınızın çaresine bakın dediler. Hatta “bazı yaptırımlar yapacağız “ dediler. AB’nin aleyhimizdeki kararları bunun cabası. Öte yandan Fransa, Almanya, Hollanda, İsviçre ve hatta bazı Arap devletleri bizden yana görünmediler. ABD’de, Rusya ve İran bu olaylara sadece seyirci kalıyor ve uzaktan seyrediyorlar.  Türkiye’yi yalnız bırakmaya çalışıyorlar. Vatandaş olarak birlik ve beraberlik içinde bulunmalıyız ve bunu iyice idrak etmeliyiz. Şehitlerimizi    bir kez daha rahmet anıyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.  

Kahraman Ordumuzun tüm fertlerine sağlık, üstün başarılar diliyor ve sözümü “ MEHMEDİM” adını taşıyan bir şiirimle bağlamak istiyorum:  

 

MEHMEDİM

 

Bir zeytin dalı ak güvercin gibi

Alıp ta uçuver şahlan Mehmedim

Melek gibi, Hızır gibi, cin gibi

Hepsini saçıver aslan Mehmedim

 soke

Volkan mısın, bomba mısın orada

Hem havada, hem denizde, karada

Dipçiklerle düşmanı ez arada

En önde koşuver tufan Mehmedim

 

Anan seni doğurmuştur bu güne

Savaşa gidersin sanki düğüne

Tarihe sığmazsın layıksın üne

Dağları aşıver dayan Mehmedim

 

Yedisinden yetmişe dek bu ses var

Beşparmakta ölmek için herkes var

Koca yurtta tek yürekte nefes var

Kartalca iniver hayran Mehmedim…

 

Abdülkadir GÜLER

 

1- Harran’da Atatürk Çiçeği / Şiirler- Abdülkadir Güler İzmir,1986

2- İstek üzerine bu şiir,tarafımdan TRT’de iki kez okunmuştur. 2006

3- Eylül Sonrası / Şiirler- Abdülkadir Güler Söke- 2016

 

Bu makale 112 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz