söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSENEYE İNŞALLAH…


SENEYE İNŞALLAH…

 

Sizlere Sökeli Vekilimizin sürekli beyanatlarından ve açıklamalarından söz ederek şu sıralar ülkemizi terk etmeye başlayan leyleklerimizin o anlamlı ötüşlerine atıfta bulunmuştum.

Aslında Belediye Başkanımızın da pek farkı yok. Ne yaptığını, ne yapmak istediğini biz bilmiyoruz da, kendisi biliyor mu, ondan da pek emin değilim. Ama bir şeyden eminim; Sayın Başkanın ve ekibinin Söke’yi yönetmekle ilgili bir hazırlığı yokmuş.

Levent Bey Söke’nin öncelikli sorunlarını bilmediği gibi belediyeyle ilgili mevzuatı da pek incelememiş. Bu da gösteriyor ki, başkan olmak konusunda çok da inançlı değilmiş. Olunca da işte böyle, günü kurtaracak laflarla altı ayı geçirdik. Bu süre içinde yapılan icraatları alt alta yazabilecek bir hemşerimiz var mı?

***

Medyada paylaşılan haberleri gördünüz mü? 

“Başkan Tuncel mesaiye her gün bir başka mahallemizde başlıyor…”

Mesaiden kasıt neyse, onu da tam olarak anlayamadık ama sanırım güne makamı yerine köy ziyaretleriyle başladığı anlatılmak isteniyor. Haberlerin fotoğraf desteklerinden bunu anlıyoruz. Peki o mesaiye başladığı mahallelerde neler yapıyor? Hangi  hayırlı hizmetleri yerine getiriyor?..

Sahi, göreve başladığı günden bu yana Levent Bey kaç kırsal mahallemizi ziyaret edip o ziyaretler esnasında hangi öncelikli sorunları belirledi?..

Ziyaretlere hangi kırsal mahallelerden başlandı?

Öncelikli mahallelerin seçiminde hangi kriterler uygulandı?..

***

Sorunları yerinde tespit edip halka birlikte çözümler üretmek elbette yanlış bir uygulama değildir. Ama öncelikle o sorunlar muhtarlar ve de belediye personeli  tarafından tespit edilerek başkana ve yakın çalışma arkadaşlarına iletilir. Başkan bu sorunların öncelik değerlendirmesine göre gidip yerinde de incelemelerde bulunarak çözüm için talimatlar verir. 

Şimdi Belediye Başkanımızın haberde de ifade edildiği gibi mesaiye başladığı kırsal mahallelerimizde hangi sorunu çözüp de hangi talimatları verdiği konusunda bir açıklamaya rastlamadık. O sorunlar öncelikli sorunlar mıydı, bilmiyoruz. Daha da ötesi, hakikatten böyle sorunlar mı konuşuldu, yoksa gönül alma muhabbetleri mi  yapıldı, onu da bilmiyoruz.

Anlatan yok ki…

***

Başkan yapılan hizmetleri yerinde görmek için de bu türlü ziyaretler yapar. Bir köyde yol çalışması, meydan çalışması,  ya da mezarlık gibi ortak kullanım alanlarının bakım ve temizlikleri, okul ve cami  hizmetleri gibi pek çok alanda bir sıkıntı giderilip çözüme yönelik çalışmalar gerçekleşmişse gidip bu çalışmaları yerinde görmesi ve yaşanan mutluluğu hemşerileriyle paylaşması normaldir.

Ama bu ziyaretler böyle bir sebep için de gerçekleşmedi ki?

Neyse, anladığımız kadarıyla bu sene böyle geçecek. Sevgili leylekleri taklit ederek laklakla bu kışı geçireceğiz. Seneye inşallah…

 

 

Bu makale 633 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz