DENİZLİ'DE 24. ŞİİR GÜNÜ YAPILDI (2)


DENİZLİ'DE 24. ŞİİR GÜNÜ YAPILDI (2) 

 

Genel Başkan Abdülkadir Uslu Türk Ocakları Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Turgut Tok’a ve yönetimine de desteklerinden ve salonu kendilerine tahsis ettiklerinden dolayı teşekkür etti. Sadık Dağdeviren ve Muhsin Çınargür sesleriyle, sazlarıyla Denizli Şiir Günü’ne renk katarken şu şairler de kendi şiirlerini seslendirdiler:

ŞİİR OKUYANLAR:

Abdülkadir Uslu, Abdülkadir Güler, Hüsamettin Tat, Ali Tuluk, Mehmet Aslan, Musa Soyuçok, İsmail Gökçe, Ahmet Çölgeçen, Osman Acar, Hüseyin Çomak, Hasan Verim, Melahat Kuzu, Yusuf Kabukcu, Mesut Akdağ, Mehmet Akdağoğlu, Mehmet Gökçe, İsmail Şakar, Mustafa Demirci, Baki Evkaralı, Hüseyin Gümüş, Muharrem Özçelik, Hasan Aktaş ve Ahmet Sarı. Program sonunda, şairlere ve etkinliğe katkı verenlere belgelerini YAZ-AR-BİR Genel başkanı Abdülkadir Uslu  tarafından takdim  etti..

Etkinliğe katılan şairler arasında bir kültür alış-verişi oldu. Şiirimiz ve sanatımız konusunda konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu. Etkinlik sırasına Sadık Dağdeviren ile Muhsin Çınagür sazlarıyla bizlere türküler sundular.  Ben de bazı arkadaşlara Şiir ve Sanat Dünyasında Elli Yıl Böyle Geçti” adlı kitabımdan hediye ettim. Bana ulaşanları  da yazıyorum: Kana Doyan Topraklar- roman / Sadık Dağdeviren, Gurbet Elde Sonbaharı Yaşarken şiirler / Hüsameddin Tat,   Görmeden Ölmek Yok / Şiirler- Muharrem Özçelik, Kültür Birikimi / Hasan Çölgeçen,  Kurtuluş Savaşı / Şiirler- Rifat Yiğit, Özlemlere Yolculuk / Şiirler-  Hüseyin Gümüş,  Şeytanın Islığı /  Rifat Yiğit,  Toprağa Düşen Tohumlar / Musa Soyuçok, Gelirsem Eğer / Şiirler, Reyhan Parvanlar Karaalp, İstanbul’dan bizi selamlar   Yörtürk Dergisi –Sayı 140 ve Melahat Kuzu’dan Adnan Koparan’dan Çal Türküleri / CD-2,  gibi eserler bana ulaştı. Eser sahiplerine teşekkürlerim var.  

Sonuç olarak Denizli’de YAZ- AR- BİR’ in düzenlemiş olduğu 24. Şiir Günü düzenli bir şekilde yapıldı. Amacına ulaştığı kanısındayım.  Değişik dost ve şairle tanışma ve görüşme fırsatını bulduk. Başta YAZ-AR- BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu ve Derneğin Yönetici arkadaşlarımızdan Sadık Dağdeviren ile Hüsameddin beylere ayrı ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Ancak Denizli Halk ozanlarımızdan Âşık Nihat Sönmez’i göremedik. Onun da aramızda olmasını isterdim. Bu günün anısına tüm şair dostlara birer katılım belgesi dernek Genel Başkanı Abdülkadir Uslu tarafından takdim edildi. Çabalarını bir kez daha yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.  Ayrıca etkinlik boyunca benim fazlasıyla ilgilenen ve örnek bir konukseverlik örneğini gösteren Sayın Abdülkadir Usla, Hüsameddin Tat, Sadık Dağdeviren, Hüseyin Gümüş, Melahat Kuzu Hanımefendiye ve öğretmen meslek taşım Ahmet Çölgeçen’e de sonsuz teşekkürlerimi burada belirtmek isterim.   

Denizli'de  YAZ-AR - BİR  tarafından  yapılar  24. şiir  günü  amacına ulaştığına inanıyorum.  Bu toplantıların, şiirle ilgili  söyleşilerin ve bir araya gelmelerinin  sanatımız  ve kültürümüz bağlamında  ne denli  yararlı olduğuna inanıyorum. Bu amaçla  bu etkinliğe katıldım. Daha da nicesinin   yapılmasını  diliyor  ve buradan  tüm emeği geçenlere  selam ve saygılarımı sunuyorum.  

Hoş ve esen kalınız aziz okurlarım...     

 

Bu makale 423 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz