söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiHüseyin Yanık - BİR TÜRLÜ AKLIM ALMIYOR…


Konuk Yazan: Hüseyin Yanık

Emekli Öğretmen

 

Hüseyin Yanık - BİR TÜRLÜ AKLIM ALMIYOR…

 

Bugünkü güncel konulardan ve aynı zamanda ülkemiz için önemli olan Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin  güney sınırları boyunca Amerika ile oluşturulması görüşmelerinin sürdürüldüğü dönemde Tırlarla Amerika’nın PYD’ye dolayısıyla üstü kapalı olarak PKK’ya yaptığı silah, mühimmat yardımı  bunu bir türlü aklım almıyor.

Yine son günlerin güncel konularından bir diğeri olan üç büyükşehir belediye başkanlarının yerine kayyum atanması… Yerlerine kayyum atanarak görevlerinden uzaklaştırılan HDP’li belediye başkanlarının görevlerinden alınmalarına gerekçe teröre bir başka deyişle PKK’ya parasal yardım, propaganda vb. nedenler. CHP yetkililerince bahsi geçen nedenlerle görevden uzaklaştırılan belediye başkanları için seçimle gelen, seçimle gider tezi. Bu görüşe karşı yanı seçimle gelenin suçu ne olursa olsun (Vatan hainliği dahil) seçimle gitmeleri savunmasını da bir türlü aklım almıyor.

Aklımın almadığı diğer bir husus ise Sayın Kılıçdaroğlu’nun eşi ile Sayın ekrem İmamoğlu’nun eşlerinin Selahattin Demirtaş’ın eşine yaptıkları ziyarete karşın PKK’nın elinde rehin tutuldukları için Diyarbakır HDP il binası önünde başlattıkları direnişe karşı hala ziyaret etmemelerini de bir aklım almıyor.

Aklımın almadığı daha bir çok husus var. Ama okurları yormamak için konuyu uzatmak istemiyorum. Zamanım oldukça ve yeri geldikçe onları da açıklık getireceğim.

Sonuç olarak hemen şunu belirteyim. Bir gün birileri çıkıp da yukarıdaki hususları da ikna edici bilgiler verip aklımın almasını sağlar.

Okurlara saygılar sevgiler…

 

Bu makale 251 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz