söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBELEDİYE KİMSENİN TAPULU MÜLKÜ DEĞİLDİR


BELEDİYE KİMSENİN TAPULU MÜLKÜ DEĞİLDİR

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Aydın’a yaptığı ziyaret kapsamında Söke’ye de gelip Söke Belediyesini ziyaret etti. Elbette ki mutlu olduk. Ana muhalefet lideri ilimize ve ilçemize gelince en azından bazı aklı erenler ve de Genel Başkanın güveni kazanmış eski milletvekilleri şu çekişmeleri arz edip kendilerinden olayın taraflarını uzlaştırmak için aracı olmasını isteyebilirlerdi.

Sanırım böyle bir şey olmadı. Tam tersine, bu ziyaret kılıçların tamamen çekilip kavganın adeta silahlı çatışmaya döneceği bir sürece yol açtı. Büyükşehir Bölge Koordinatörü olan, Söke ve çevresinde Özlem Çerçioğlu’nu temsil eden Fatih Akkentli’nin belediyeye sokulmaması bence bu işin son noktasıdır.

***

Birilerinin bu konuda talimat verdikleri muhakkak. 

Söylentiler var; güya adı listede yokmuş da, öyle olduğu için yukarı kata alınmamış…

Şaka gibi. Video görüntülerine baktım; yukarı çıkan, yani Sayın Kılıçdaroğlu ve Çerçioğlu ile birlikte Söke Belediye Başkanının makam odasına kadar giren, daha sonra da meclis salonundaki toplantıya katılan hangi gazeteci ya da diğer şahısların adları listede vardı ve bu listeler kontrol edilerek içeri alındılar ki?

Herkes paldır küldür daldı, kimseler de ses etmediler. Sadece Fatih Akkentli’yi gördüklerinde hemen 4-5 kişi etrafını sarıp, adeta zor kullanarak kendisini engellediler. O sırada başkaları içeri girmeye devam ediyordu ve elinde listeyle isim kontrol eden kimseler de yoktu.

Bence çok büyük bir ayıp yaşanmıştır. Bu kentin bir hemşerisi belediye binasına alınmamıştır. Yerel yönetimler  halkın doğrudan iletişim kurabildikleri ve sorunlarını ilk ağızdan paylaşabildikleri kurumlardır. Eğer buraları da halka yasaklarsak CHP’nin halkçılık anlayışı lafta kalmaz mı?

***

Birileri çıkıp bu konuda açıklama yapmalıdır. Belediye kimsenin tapulu malı değil.  Kişisel kırgınlıkların ya da siyasi hesaplaşmaların yapılacağı yer de değil. Sanırım Söke Belediyesinde şimdiye kadar böyle bir rezalet yaşanmamıştır.

Güvenlik görevlileri ve diğer belediye çalışanları talimat almadan böyle bir işe girmezler. Bu talimatı kim verdi? 

Fatih Akkentli’yi görevlendiren, yani Söke ve çevresinde koordinatör olarak yetkilendiren Sayın Özlem Çerçioğlu’dur. Verilmiş olan bu görev ve yetkileri kendisinden alabilecek olan tek kişi de yine Özlem Hanımdır. Akkentli’nin görevi itibarıyla da o binaya girme, birimleri ziyaret edip bilgi alma, bilgi verme hakkı vardır. Eğer kendisinin varlığından rahatsızlık duyuluyorsa amirine, yani Büyükşehir Belediye Başkanına şikayet edilir. Ama belediyeye sokmamak… Akıl alır iş değil.

Son söz; mesele Akkentli ya da bir başkası değildir. Mesele ilkelerdir. Yapılanlar Atatürk’ün partisine yakışmadı. İlkelerinde halkçılık olan bir partiye yakışmadı. Bu konu açıklığa kavuşmalı, o talimatın sahibi ortaya çıkıp gerekçesini açıklamalıdır.

 

Bu makale 1020 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz