söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKAVGANIN ŞİDDETİ ARTTI


KAVGANIN ŞİDDETİ ARTTI

 

Söke CHP’de neler olduğunu anlamak gerçekten de mümkün değil. Kim neyi eleştiriyorsa daha fazlasını kendisi yapıyor. Bu iş bana göre particiliği de partizanlığı da aştı. Galiba işin daha öteleri var.

Bakınız, geçen dönem belediye başkanlığı yapan Süleyman Toyran’ın daha adaylığı açıklanırken polemikler yaşanmaya başlanmıştı. Bir gurup partili Toyran’ın adaylığına karşı çıkmak için Ankara’ya kadar gitmişler, genel  merkezde çalmadık kapı bırakmamışlardı.

Bu durumun bir kırgınlık yaratması normaldir.

Daha sonra meclis üyelerini  belirlerken önceki  süreçte yaşananların da etkisinin olduğu kuşkusuz. Bu nedenle seçimler sonrası başlayan çekişmeler Süleyman Toyran’ın belediye başkanlığı sürecinde artarak devam etti.

Galiba parti büyükleri bu çekişmelerden rahatsızlık duymadılar ki, araya girmeye, uzlaşma zemini arayıp işbirliğine katkı sağlamaya hevesli olmadılar. Ağız birliği etmişçesine aynı şeyleri söylediler::

“Süleyman Toyran Özlem Hanım ile iyi geçinmelidir. Hizmet için gerekli imkanlar Büyükşehir belediyesinin elindedir. Bu çekişmeler Söke’ye zarar vermektedir…”

Hatta bazıları daha  da ileri  gitmişlerdi:

“Toyran gerekirse Çerçioğlunun kapısında yatmalı, ama görüşmeyi sağlayıp özür dilemeli…”

Toyran kapılarda yatmadığı gibi görüşmeye de hevesli olmadı. Herkes kendi yolunda yürüdü. Sonunda 2019 seçimlerinde Süleyman Toyran aday yapılmayıp yerine Levent Tuncel başkan adayı gösterildi.

Sevgili okuyucu, Levent Beyin seçim konuşmalarına baktığımızda projeleri  de yoktu, seçim vaatleri de yoktu. Büyükşehir Belediyesinin Söke ile ilgili projelerinden söz ederek işbirliği sözü  veriyordu. Yani Levent Tuncel’in tek projesi Aydın Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde çalışmaktı.

Oy vermek için seçmenlere bu bile yetmişti. Çünkü insanlar çekişme istemiyorlardı.

CHP’nin Söke’deki parti büyükleri de bu durumu destekleyip Levent Beye sahip çıktılar. “İşbirliği iyidir” gibisinden laflarla başkan adaylarının yanında olduklarını gösterdiler. Ancak; amaç hasıl olup da seçimler kazanıldıktan sonra her şey tersine döndü. 

***

Süleyman Toyran zamanında ilçe belediyesi ile büyükşehir belediyesi arasında anlaşmazlık vardı, kırgınlık vardı. Bugün geldiğimiz noktada ise iki belediye arasında kıran kırana bir kavga ve dargınlık olduğunu görüyoruz.

Önceki dönemde Büyükşehir Bölge Koordinatörü olarak görev yapan Fatih Akkentli’nin partiden ihraç edilmesini haksızlık olarak görenler şimdi  neredeyse Akkentli’yi Söke’den bile uzaklaştırma çabasına girmişler.

Böyle şeyleri miras kavgalarında bile görmezken belediye yönetimlerinde görmek ne kadar üzüntü verici değil mi?..

Halbuki her zaman söylerim; mahkeme kadıya mülk değil. Makamlar gelip geçicidir.

Bu konuya devam edeceğim.

 

Bu makale 692 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz