söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE OSB'DE NELER OLUYOR


SÖKE OSB’DE NELER OLUYOR

 

Geçtiğimiz haftalarda bir yazımın sonuna eklemiş ve Söke Organize Sanayi Bölgesinde ranta dönük bazı baskılar olduğu yönünde kulağıma gelenler olduğunu ve eğer bu iddialar doğru ise Sökeliler olarak buna tepki koymakta tereddüt etmeyeceğimizi ifade etmiştim.

Sevgili okuyucu, ben bu köşelerde sürekli olarak yatırımı ve yatırımcıyı destekledim. Yasalar içinde kalıp,  çevreye ve kültürel değerlerimize gereken hassasiyeti gösteren,  en üst derecede koruyucu tedbirler alarak çevreye en az zararı hedefleyen yatırımcı başımızın tacı ve de velinimetimizdir. Onlara söz söylemeyiz ve de söyletmeyiz. Çünkü üreterek hem ülkeye katma değer sağlıyorlar, hem de insanlara ekmek kapısı oluyorlar.

Organize Sanayi  Bölgemize de hep böyle baktık ve bakacağız.

***

OSB tamamlandıktan sonra içinde bazı sosyal mekanlar da yer alacak. Başta otel ve restoranlar olmak üzere bu mekanların hem orada çalışanlara, hem de dışarıdan gelen ziyaretçilere hizmet vereceğini düşünürsek çok kazançlı işletmeler olacakları kuşkusuz.

Ayrıca inşasının bitmek üzere olduğunu duyduğum bir de yükleme-boşaltma istasyonu yapıldığını biliyorum. OSB içinde, demiryolu kenarında yer alan bu istasyon gerek yatırımcıları, gerekse nakliyecileri büyük külfetlerden kurtaracak.

Kulağıma bu istasyonun ve de diğer sosyal mekanların işletmesinin bir şirkete verilmesi konusunda teklif, telkin ve ısrarların olduğu şeklinde bir haber gelmişti. Aynı haberi geçen haftaki sohbet toplantısında eski İl Genel Meclisi ve halihazırda Söke Belediye Meclis Üyesi olan kardeşimizden de duyunca canım sıkıldı. Olayın gerçek olma ihtimalini de iyice arttırdı.

Eğer böyle bir durum varsa, Aydın’dan ya da iddia edildiği gibi daha ötelerden böyle bir teklif ya da ısrar geldiyse bunun son derece hayal kırıcı ve üzüntü verici olduğunu söylemek zorundayım. Bu Organize Sanayi Bölgesi Sökelilerindir. Buranın olabilecek külfetini bu kentin insanları yaşayacakken en ufak bir rant olayında başka yerlerden birilerinin olaya çökmesi kabul edilemez. 

Zaten her iki eski İl Genel Meclisi Üyesi de, farklı partilere mensup olmalarına rağmen bunu kabul edememişler ki, durumu benimle paylaşma gereği duymuşlar.

Burada olayın doğruluk derecesini Sayın Valimizden öğrenmek isteriz. OSB’de kendisinin imzası olmadan hiçbir icraatın olmayacağı düşüncesiyle böyle bir rant peşkeşine de izin vermeyeceğine olan güvenimizi ifade etmek istiyorum.

Sürekli olarak beyanatlar veren, her konuda mutlaka konuşan çok kıymetli milletvekilimizden de bir açıklama bekliyorum. Bu konu Sökelileri ilgilendiren bir konudur. Asıl konuşulacak ve de gerekirse elin taşın altına konacağı konu budur.

Buyurun efendim, bizi aydınlatın.

 

Bu makale 652 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz