ANKARA /  KIZILAY'DA  BİR ERHAN İVGİN VARDI (3)


ANKARA /  KIZILAY'DA  BİR ERHAN İVGİN VARDI (3)  

 

 

Özet olarak söylemek gerekirse Erhan İvgin’in ölümünden sonra şair ve yazarlarımız Kültür Çağlayanı (sayı: 48- Ocak – Şubat 2018) tarihli sayısında takdire, okumaya değer kalıcı ve nitelikli yazılar ve şiirler yazmışlardır. Yüreği acılı aziz kardeşim, dostum, gönüldeşim Hayrettin İVGİN ‘in acılarını paylaşmışlardır. Tüm emek verenlere teşekkürler ve selamlar olsun. Yüreklerine sağlık ve ömürlerine bereket olsun diyorum.

 

Ben bunları yazarken Koca Yunus Emre’nin şu dizeleri aklıma geldi, yazmadan edemedim:

Sular hep aktı geçti

Kurudu vakti geçti

Nice han nice sultan

Tahtı bıraktı geçti

Dünya bir penceredir

Her gelen baktı geçti...

 

Evet, hayat budur, hayatın yaşama tarzı ve realitesi, dünya bir penceredir, her gelen bir bakıp geçiyor. Sultan Süleyman’a kalmayan dünya bize mi kalacak? Hiçbir kimseyi kırmadan göçüp gidenlere ne mutlu… Dostum kardeşim ve yeğenim Erhan İvgin dürüst ve saygı dolu, sevgi dolu altın yürekli bir insandı. Cennet bahçelerinde olduğuna inanıyorum. Mekânı cennet olsun…

Vefatının ikinci yılında sevgili yeğenim Erhan’ı İvgin’i rahmetle ve sevgiyle anıyor, mezarı gül gülistan olsun diyorum. Saygıdeğer Hayrettin İVGİN ailesine ve tüm sevenlerine bir kez daha sabırlar ve baş sağlığı diliyorum.

1- Kültür Çağlayanı  / Aylık Eğitim, Kültür ve Sanat Dergisi Yıl:9, Sayı: 48,Ocak – Şubat 2018

-------------------------------

NOT: Tüm vatandaşlarımızın ve saygıdeğer okurlarımın mübarek Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle  kutluyor, bayramın sağlık, mutluluk ve berekete vesile olmasını diliyorum efendim...(A. GÜLER) 

 

Bu makale 456 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz