söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiKALECİ VE MÜDÜR TAMAM…


KALECİ VE MÜDÜR TAMAM…

 

Bir hafta önce Sökespor ile ilgili yapılan haberlerde sevinç, coşku, mutluluk ve geleceğe dönük umutlar vardı. Bunun niye böyle olduğunu o zaman da anlayamamıştım, şimdi de anlayamıyorum. Ama öyle bir hava estirildi ki, Sökespor bütün sorunlarından kurtuldu ve bir üst lige çıkmak için gün sayıyor…

Belediye Başkanına şirin görünmek için yapılan haberler bizde o algıyı yarattı. Hani 22 bin lira verilerek federasyon payı yatırılıp fikstüre dahil olma ve maçları oynama hakkı kazanıldı ya, bütün mesele halloldu.

Geçen süre içinde neler yapıldığına baktım; bir antrenör alınmış. Gerekli elbette, antrenörsüz takım mı olur? Yanına bir de kaleci antrenörü tedarik edilmiş. Hem de Söke’deki kardeşlerimiz beğenilmediği için kaleci antrenörümüz Söke dışından, sanırım Adana’dan getirilmiş. Bu da gerekli diye düşünüyorum. Şu anda Sökespor’un önümüzdeki sezon için planlamasını yapanlar mantıklı düşünüyorlar. Duyduğuma göre takım kurmaya da kaleciden başlamışlar. Ancak alınan kalecinin üç yıldır futboldan uzak kaldığı söyleniyor. Öyle olunca da kaleci antrenörlüğü için ince eleyip sık dokunmasını normal karşılamak zorundayız.

Planlamacılar en önemli eksiği de tespit edip tamamlamışlar. Takıma bir kulüp müdürü atamışlar. Bu konuda itirazlar ve bazı hemşerilerimizin “ben daha iyi yapardım” gibisinden sızlanmaları var ama iş olmuş bitmiş artık. Bizler bu müdürsüz sezonların sıkıntılarını hep yaşadık. İyi bir müdürümüz olsaydı süper lige bile çıkardık…

Geriye bir tek şey kalıyor; o da takım kurmak. Öyle ya, bu iş bir tek kaleciyle olmaz.

***

Gayrı resmi olarak kulübün başkanı ve yönetimi de belli gibi. Yapılacak kongre ile bu işin yasal prosedürü yerine getirilecek.

Kafamı kurcalayan küçücük bir nokta var. Bazıları için el kiri sayılsa da, bu işlerde para mutlaka gerekiyor. 

Bu takımın geçen yıldan hocalara borcu olduğunu duydum. Önemli miktarda futbolcu alacakları da var diye biliyorum. Kimse bunlardan söz etmediğine göre galiba bu borçların ödenmesi düşünülmüyor. Her birinin alın terlerini akıtarak hak ettikleri bu paralar için birer bardak soğuk su içmeleri söylenecek.

Ama üzerine su içmeyecek alacaklılar da var. Marketinden kasabına, hatta lokantalarına varıncaya kadar bazı esnaflarımıza önemli miktarda  borç yapıldığını öğrendim. Bu insanlara da su için diyemeyiz. Zaten herkes ekmeğini çok zor kazanıyor. Kulağıma gelen rakamlar çok önemli meblağlar. Kim ödeyecek, nasıl ödeyecek, merak ediyorum.

Bu arada daha önceden yapılandırılmış olan vergi dairesi ve SGK borçlarını saymıyorum bile. Ama sonuçta borç borçtur ve ödenmesi gerekir. Üstelik devlet alacağını unutmaz.

***

Sevgili okuyucu, yeni Sökespor yönetimi bütün bu sıkıntıları aştıktan sonra kendilerini küçük bir görev daha bekliyor.  Görevlendirdikleri antrenöre bir takım teslim etmeleri gerekiyor. 

O tecrübeli kalecimizin yanına en az onyedi tane daha futbolcu alınacak ki, amaç hasıl olsun. Aksi halde bütün bu konuşmaların anlamı kalmaz.

Sayın Belediye Başkanım, bu iş 22 bin lirayı verip çekilmekle çözülmeyecek. Ne seçilen yönetim, ne de atanan kulüp müdürü bu işin parasal boyutunu çözecek gibi görünmüyorlar. Bu iş yine sizin ellerinizden öper.

Kolay gelsin.

 

 

Bu makale 572 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz