söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiHİZMET TOPLANTILARI


HİZMET TOPLANTILARI

 

Geçen haftanın göze batan haberlerinden birini paylaşmak istiyorum;

Millet İttifakı 2. Hizmet Toplantısı da yapılmış.

Birinci toplantı Nazilli’de yapılmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı ile Aydın’ın doğusunda yer alan ittifak mensubu belediye başkanları Nazilli Belediyesinin ev sahipliğinde bir araya gelip bir durum değerlendirmesi ve galiba da geleceğe yönelik bir planlama gerçekleştirmişlerdi.

Bizler de normal olarak bu toplantılardan ikincisinin Aydın’ın batısında gerçekleşeceğini, yine Büyükşehir Belediye Başkanının katılımıyla bu bölgedeki ittifak mensubu başkanların katılacağı bir toplantı olacağını düşünmüştük. 

Öyle olmadı. 

İkinci toplantı Aydın’da gerçekleşmiş ama katılımcılar yine aynı. Yine Doğu Bölgesi belediye başkanlarıyla toplanılmış. Bu sefer İl Başkanı Ali Çankır da toplantıda yer almış. Demek ki doğuda işler biraz sıkıntılı. Hem belediyecilik anlamında bir koordinasyon ve hizmet noksanlığı, hem de ittifakın partililerinden il başkanları vasıtasıyla iletilen sıkıntılar söz konusu. Bu nedenle de toplantı üstüne toplantı yapılıyor.

***

Efendim, Batı Bölgesinde böyle toplantılar yapılmadığına göre buralarda hiçbir sıkıntı yok demektir. Koordinasyon tamam. Zaten görevdeki  başkanların tamamı hem Büyükşehir Belediye Başkanının,  hem de CHP İl Başkanının tercih ve önerileriyle göreve geldikleri için iletişim de sorunsuz demektir. Bu nedenle de ayrı bir toplantı yapılmaya gerek duyulmamış olmalı.

Hizmet meselesine gelince; Söke ister, Efemiz yapar, öyle değil mi?..

***

Sevgili okuyucu, biraz ironi yapmak istedim ama, inanın o da içimden gelmedi. Ne yaparsak yapalım, sular bir türlü durulmuyor. Şaşılacak bir şey ama, Büyükşehir Belediye Başkanımız kendi seçtirdiği belediye başkanlarıyla bile anlaşamaz duruma düştü. 

Söke’nin havasından mı, suyundan mı, yoksa başkanlık makamındaki koltuğun sihrinden mi, o koltuğa oturan efeleniyor.

Ama zaten Aydın’da artık efeliği tescillenmiş bir efe varken bizim buradaki efelikler zayıf kalıyor. Zaten kendileri de efe olsunlar diye seçilmediler. Çok şükür, efemiz var efendim. Ama efeyi efe yapan kızanlarıymış. Kızanlar biraz dik başlı mı?..

***

İşte sırf bunun için bile Batı Bölgesinde bir toplantı yapmak gerekir. Buradaki belediye başkanlarıyla bir araya gelinip bu ilde bir tane efe olduğu, artık kendilerinin de efeleriyle uyum içinde hareket etmeleri gerektiği anlatılır. Hiç olmazsa bu hırçınlıkların sebebi  sorulup öğrenilir…

Son söz; 31 Mart 2019 seçimleri olağanüstü şartlarda gerçekleşti. Cumhur İttifakı bu seçimleri adeta hükümet için bir referandum haline getirerek büyük bir hata yaptı. Sandık başına giden seçmenler  yerel yönetim gibi değil, sanki gerçekten ülkenin beka sorunuyla ilgili değerlendirmeler yaparak tercih belirttiler. Ama gelecek seçimlerde farklı düşünceler ve farklı değerlendirmeler olabilir. Devran hep böyle dönmez. Bir yerden sonra hizmetler sorgulanmaya başlanır. Bu nedenle de herkes eteğindeki taşı döksün. 

 

Bu makale 518 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz