söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE BELEDİYESİNDE DEĞİŞİKLİK Mİ VAR?


SÖKE BELEDİYESİNDE DEĞİŞİKLİK Mİ VAR?

 

Bizler Söke Belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi arasında anlaşmazlıklar olduğunu biliyoruz. Hatta bu durumu köşemizde defalarca paylaştık. Konunun taraflarından bir yalanlama da gelmedi. Ne Söke Belediyesi ne de Büyükşehir ilgililerinden “yok öyle bir şey, biz uyum içinde çalışıyoruz” mealinde bir açıklama duymadık. Duyduklarımız hep bu anlaşmazlığı doğrulayan bilgilerdi. 

Yine bu köşede CHP İl Başkanı Ali Çankır’ın Söke’ye gelerek Belediye Başkanını makamında yüksek sesle eleştirdiğini, olayın kavga olduğunu düşünen güvenlik ve özel kalem görevlilerinin makama girerek tarafları sakinleştirdiğini bile dile getirmiştik.

Bu iddialarımıza da yalanlama gelmemişti.

***

Bir iddiamız daha olmuştu. Belediye Başkan Yardımcılarından birinin Aydın Büyükşehir Belediyesi personeli olan bir kişiden şikayetçi olduğunu, şikayetini bütün ısrarlara rağmen geri almamakta direndiğini, ama sonunda bu şikayetin geri alındığını ifade etmiştik.

Sevgili okuyucu, bunlar iki rakip parti belediye başkanlarının değil, aynı partinin belediye başkanlarının yaşadıkları ve yaşattıkları gariplikler. Daha önce belediye başkanı olan Süleyman Toyran da Büyükşehir Belediye Başkanı ile anlaşmazlıklar yaşardı ama bu anlaşmazlık konuları kamuoyundan gizlenmezdi. Sorun neyse çıkıp anlatın kardeşler. 

Siz Süleyman Toyran’ı uyumsuzlukla suçlayıp yeni dönemde uyum içinde hizmet üretme vaadiyle oy istediniz. Bunu niye yapamadığınızı, neden anlaşamadığınızı hemşerilerinize açıklayın.

***

İsterseniz ben yine duyumlarımı paylaşayım. Eğer bunlar doğruysa siz daha önce de yaptığınız gibi sessiz kalır, böylece bunların doğruluklarını teyit edersiniz. Yanlışım varsa da düzeltirsiniz.

Sorun daha Sayın Tuncel’in aday olarak belirlenmesi aşamasında başlıyor. BŞB içinde Başkana yakın bazı kişiler bu tercihe sıcak bakmıyorlar. Ancak İl Başkanı bu konuda ısrarcı olup bu tercihi kabul ettiriyor. Yani Sayın Tuncel’i aday olarak öneren ve arkasında duran İl Başkanı Ali Çankır olmuş. Söke Belediyesine gelerek Levent Beye yüksek perdeden ayar verme girişimi de bu nedenle olsa gerek. Çünkü orada söylediği sözler çok anlamlı. Gelecekteki kendi milletvekilliği adaylığı için tehdit olarak gördüğü icraatlar var…

Başkan Tuncel’in belirlediği başkan yardımcıları Büyükşehir Belediyesini de, CHP il yönetimini de memnun etmemiş.

İl Başkanı bu başkan yardımcılarından birini gelecek seçimlerde potansiyel milletvekili adayı olarak kendisine rakip gördüğünden tepki vermiş ve bu atamanın iptalini istemiş.

BŞB yönetimi ise diğer başkan yardımcısına daha meclis üye listesine alındığında tepki vermiş ama araya eski ilçe başkanı girmiş.

Karışık işler değil mi?

***

Neyse, galiba birkaç güne kadar en az bir değişiklik yapılarak bu gerginliğin azaltılacağı iddia ediliyor. Galiba işe bu sefer Genel Merkez müdahale edip Söke Belediye Başkanına onlar da ayar verecekler.

Keşke acele edilmeseydi. Baştan konuşup uzlaşılarak orta yol aransaydı. Bu vakitten sonra yapılacak değişiklikler yeni kırgınlıklara, yeni gruplaşmalara yol açar. Ama şaşılacak bir şey ki, kimsecikler çıkıp da bir şey söylemiyor. 

Özellikle her konuda fikir beyan etmeyi seven ve görev kabul eden partinin kıdemli ağabeyleri bu konuda sessiz.

Belki de biz yanılıyoruz.

Bekleyip görelim.

 

Bu makale 812 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz