söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKELİLER SORUNLARI ANKARA'DA GÖRÜŞMÜŞ


SÖKELİLER SORUNLARI ANKARA’DA GÖRÜŞMÜŞ

 

Dünkü yazımda Belediye Başkanı Levent Tuncel’in ezberini unuttuğunu, birlikte uyum içinde hareket ederek Söke’ye hizmet edecekleri sözünü verdiği Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile seçimlerden hemen sonra anlaşmazlığa düşüp Toyran dönemde bile yaşanmayan olayların yaşandığını ifade etmiştim.

Levent Bey artık bu konulara açıklık getirecek açıklamaları yapmalıdır. Kendisi de Süleyman Bey gibi uzlaşmaz bir yönetici midir, yoksa aslında Büyükşehir Belediye başkanıyla uzlaşmak mümkün değil mi?

Özlem Hanım Söke Belediye Başkanlarından çok şeyler mi istiyor? Neyin kavgası yapılıyor, hangi konularda uzlaşılamıyor?

Daha da açık ifade edeyim; Özlem Hanım ne istiyor da Söke Belediye Başkanlığı koltuğuna oturanlar bu isteği karşılayamıyorlar?

***

Levent Beyin Söke Belediye Başkanlığı koltuğuna hazırlıksız oturduğu daha ilk günlerden itibaren belli olmuştu. Yüz günlük icraat dönemi sonrasında gördük ki yakın çalışma arkadaşları da bu konuda tam  donanımlı değiller. Neyi niçin yaptıkları çok da açık değil.

Yine Ankara ziyaretine geleceğim.

Sayın Başkan yardımcısıyla birlikte Ankara’ya gidip AKP Milletvekili Sayın Metin Yavuz ile görüştü. O görüşmede Söke’nin sorunlarını Metin Beye anlatıp özellikle de Söke Çayı projesi için yardım istemiş. İnanın neresinden başlayacağımı bilemiyorum.

İki Sökeli hemşeri, biri belediye başkanı, diğeri milletvekili olan iki kişi Söke’nin sorunlarını konuşup çözümler üretmek için neden Ankara’da konuşsunlar ki?

Kendileri Sökeli, Söke de burada… Söke’nin sorunları Söke’de görüşülmeli. Çayın ıslahını konuşacaksanız gelin çayın içinde konuşun. Hem de sorunu bütün boyutlarıyla tekrar görün. Ankara’da Söke Çayı’nın neyini konuşacaksınız?

***

Olaya başka bir pencereden baktığımızda Söke Çayı Projesi zaten İlçe Belediye Başkanından çok devletin sorumluluğunda olan bir konu olduğu için milletvekillerinin önceliği olmalıdır. Zaten Metin Bey de yerel seçimler öncesi bu konuda sözler vermişti. Seçimlerden önce bu çayın ıslah işini bitireceklerini söylemişti. Ben o zamanlar “Metin Bey bu çalışmayı başlatabilirse ben bitirmiş kabul edip şükranlarımı sunacağım” demiştim. Bana göre bırakın projenin tamamlanmasını, başlaması bile mümkün değildi. Çünkü yatırım programına bile alınmamıştı. Şimdi de durum farklı değil.

Sevgili okuyucu, Başkan Tuncel bir de kendince büyük bir laf etmiş; Milletvekili bu işi yaparsa Levent Bey çıkıp bunu açık yüreklilikle açıklayacakmış. Yani “bu hizmeti Metin Bey gerçekleştirdi” diye açıklamalar yapacakmış. Sayın Başkan,  zaten Sayın Yavuz bu işin olacağını bilse çoktan beyanatı verirdi. İşi kimin yaptığı ya da yapacağı önemli değil. Metin Bey olayı sahipsiz bırakmazdı.

 

Bu makale 575 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz