söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMİLLETVEKİLİ YAVUZ FORM TUTMAYA BAŞLADI


MİLLETVEKİLİ YAVUZ FORM TUTMAYA BAŞLADI 

 

Dile kolay yıllar sonra Söke İktidar Partisi'nden Milletvekiline sahip oldu...

Metin Yavuz'un hem AK Parti Milletvekili, hem de MKYK Üyeliğine seçilmesi Sökeliler tarafından büyük bir heyecan yaratmıştı.

Yıllardır devletten desteğini alamayan Söke artık bir milletvekili ile mecliste olacak ve ilçemizin sorunlarının çözümü noktasında çok daha hızlı bir geri dönüş sağlanacak diye bir beklenti içine girmiştik. Yavuz'un milletvekilliğine ısınması ve sorunların çözüm mercileri konusunda gerekli bilgi ve tecrübeyi edinmesi, araya giren yerel seçimler derken görev süresinin 1 yılı geride kaldı. 

Tabii Söke'nin çözüm bekleyen sorunları bir hayli fazla. Metin Yavuz'un işi oldukça zor ancak Yavuz'un son dönemde Söke'nin sorunları ile ilgili yaptığı girişimler de takdir edilmeli. Nitekim geçtiğimiz günlerde ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'ı Söke Kaymakamlığı'nda  Sivil Toplum örgütleri ve basın mensupları ile buluşturarak Rektörü adeta çemberin içine aldı. Toplantıya katılan sivil toplum kuruluşları başkanlarının da ifadeleri bu buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi. 

Sökeli oda başkanları daha önceleri birçok kez ADÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'den randevu talep etmelerine rağmen istedikleri randevuyu alamadıklarını dile getirmişlerdi. Burada gerçekten toplantıya katılan Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay'ı, Ticaret Borsası Başkanı Nejat Sağel'i, Esnaf Kefalet Kooperatifi ve Şoförler Odası Başkanı Refik Karataş'ı, Demirciler Odası Başkanı Ahmet Tokmakoğlu'nu da ayrıca kutlamamız gerek. Sökelilerin en dertli olduğu konuların başında gelen Mimarlık Fakültesinin inşaatı bitmesine rağmen öğrenci alımına başlayamaması, daha önce Söke de olan Hemşirelik Yüksek Okulu'nun kapatılarak başka bir ilçeye alınması konusunda söyledikleri sözler Söke'nin hakkı söz konusu olduğunda ne kadar hassas ve agresif olabileceklerini gözler önüne serdi. Bu önemliydi. Artık Sökelilerin bekleyecek, zaman kaybedecek, oyalanacak kredisi kalmadı. Metin Yavuz'un girişimleri ile ilçemize gelen ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'in  kendisine verilen bu mesajı da çok iyi anladığını düşünüyorum. Şahsen Rektör Hocamızın söylemlerinden de bu çok açık anlaşılıyor. Rektörümüzün o gün ki toplantıdaki yaklaşımları da gayet sıcak ve samimiydi. Bunu en azından Sökelilere hissettirdi diye düşünüyorum.

Ve dün……

Söke'nin kanayan yarası konumuna gelen Söke Çayı'nın ıslahı konusunda Metin Yavuz'un girişimleri ile Devlet Su İşleri (DSİ) Aydın 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta'nın ilçemize gelerek sorunu yerinde tespit etmesini sağladı. Bu önemlidir. Müdür Bey'in ilçemize gelerek basının karşısına geçmesi ve sarf ettiği sözlerin kayıt altına alınması çözüm noktasında işin hızını daha da arttıracaktır. 

Devlet Su İşleri (DSİ) Aydın 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta Söke Çayı temizliğinin bu hafta sonu itibariyle başlayacağını, tüm ekipmanların geleceğini ve temizliğin yapılacağını belirtirken, Söke Çayı Islah Projesinin ihale aşamasına geldiğini yapılacak ihale sonrasında çayın ıslahının yapılacağını söyledi… Şimdi en azından Yavuz'un girişimleri ile Çayın içindeki o kötü görüntüden yakın zamanda kurtulacağız. Ve önümüzdeki günlerde de ihalenin yapılması ile birlikte bir an önce ıslah projesinin hayata geçmesini bekleyeceğiz. Müdür Bey ilk etapta ilçemizin kent merkezinden geçen 2.5 kilometerelik kısmının  ivedilikle ıslah edileceğini belirtmesi sevindirici bir haber. 

Ne diyelim artık iktidar partisinin vekili Sayın Metin Yavuz yavaş yavaş form tutmaya başladı gibi gözüküyor. 

İnşallah bu formunu daha da artıracak ve bekleyen sorunların çözümü konusunda ağırlığını koyacaktır. 

 

Bu makale 255 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Halil Güven (9/7/2019)
    Değindiğiniz konu çok önemli canım kardeşim... Sağ ol derim sana sağ ol var ol:):):)