söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKESPOR FIRTINAYA TUTULDU…


SÖKESPOR FIRTINAYA TUTULDU…

 

1970 Yılında kurulan, mazisinde 3. ve 2. Ligde yaşadığı başarıları barındıran;nice anlı şanlı kulüplere sahayı dar eden, hesaplarını bozan Sökespor’un şu an içinde bulunduğu durum; Söke için, Sökeli için açık ve seçik UTANÇ TABLOSU’dur. Ve bu utanç tablosu kimliğinde doğum yeri SÖKE yazan herkesin ayıbıdır…

Sökespor’un üç tane kongreden yönetimsiz çıkması ve kayyuma gitme tehlikesi ile karşı karşıya kalması; birincisi tarihinde bir ilktir, ikincisi kabul edilebilir bir durum değildir. Sökespor’da daha önce başkanlık yapmış, Sökespor’a duyduğu sevgiyi ve Sökespor için yaptıklarını çok yakından bildiğimiz Kemal Sayın; “Sökespor için 1.000 km yoldan geldim, hani Sökeliler nerede?” cümlesi ile Sökespor’a karşı yapılan vefasızlığın geldiği boyutu net bir şekilde ortaya koymuştur. Sezon boyunca Yusuf Günal’ın özellikle maddi anlamda; maddi ve manevi yalnız bırakıldığını,her türlü sorunlarla birebir kendisi ve birkaç yöneticisi ile mücadele etmeye çalıştığını defalarca dile getirmiştim. Sonuç olarak gelinen nokta itibariyle Yusuf Günal’ın “BEN YOKUM” demesinden daha doğal bir şey olabilir mi? Burada sonuna kadar haklı olan birisi varsa oda bana göre kesinlikle Yusuf Günal’dır. Yanlış anlaşılmasın burada Yusuf Günal’ı savunmuyorum ama ne demişler “Yiğidi öldür, hakkını yeme demişler” Yusuf Günal’ın Sökespor üzerinde maddi ve manevi hakkı, emeği, alın teri asla inkar edilemeyecek boyutlarda ve kendisi hakkında bir tek kötü kelime konuşulamayacak derecededir. Bu tür durumlarda kulüplerin ilk çalacağı kapı elbette ki; belediyenin kapısıdır. Çiçeği burnunda belediye başkanımız Levent Tuncel’in Sökespor’un şu anki durumuyla alakalı düşünceleri, yapmak istedikleri veya yapmaya çalıştıkları nelerdir; şu an Levent Tuncel Sökespor’un neresindedir bilmiyorum ve bilmeden yorum yapmak istemiyorum. 

Lakin başkanın “Sökespor benim seçim vaadlerimin içerisinde yoktu” cümlesini kulağımla değil ama sağlam bir kaynaktan duymam, başkanın Sökespor’un neresinde olduğu konusunda beni olumsuz düşünmeye sevketmiştir. Peki sayın Tuncel; Sökespor için elinizi taşın altına sokmanız için; Sökespor için gerek şahsi imkanlarınızı ve çevrenizi, gerekse belediye imkan ve çevresini kullanmanız için; Sökespor’un seçim vaatlerinizin içerisinde mi olması gerekiyordu?  Madem Sökespor seçim vaadlerinizin içerisinde yoktu; o zaman seçimden 2 hafta önce bir Sökespor maçında sahaya inip,takımlara ve hakemlere çiçekler verip, fotoğraf çektirmenin manası ne olabilir ki? 

Sayın Tuncel; sporu yada futbolu, yada maçları sevmiyor olabilirsiniz. Ancak Söke’nin seçilmiş Belediye Başkanı olarak; Söke’nin en büyük maneviyatı olan Sökespor’a duyarsız ve alakasız kalamazsınız… Çünkü Söke halkı için Sökespor’un ne demek olduğunu biliyor olmanız lazım… Haaa ben düşüncelerimi bu şekilde yazıp çiziyorum ama ilerleyen zamanlarda beni ve benim gibi düşünenleri utandıracağınıza da inanmak istiyorum…Tabii bu arada konuşulacak o kadar çok kişi,kurum ve işletme var ki;say say bitmez… Sen büyük Sökespor taraftarı; sen takım kayyuma gidecek diye her gün her saat sosyal medyalarda paylaşımlar yapan,sözüm ona kahrolan Sökespor taraftarı;2-3 hafta kapıda Sökespor’a 10 TL yardım topla-nırken suratını duvara dönüp turnikeden içeri girerken, takıma 10 TL katkı sağlamadığın gibi içeri girerken “Geçin bunları” diye laf söylerken; ve hatta bazılarınız “Utanın şu halinizden” derken de kahır oluyor muydunuz?  Tabii bu arada sözüm herkese değil, çünkü benim ne demek istediğimi,ne anlatmaya çalıştığımı beni tanıyanlar çok iyi bilirler. Lütfen sadece üstüne alınması gerekenler alınsın… Şimdilik kayyum krizi bir hafta ertelendi. Sayın Kemal Sayın ile yaptığım görüşmede, merak edilecek bir durum olmadığının, takımın kayyuma gitmeyeceğinin teyidini aldım. 

İnşallah Sökespor için kriz sona erecek ve  yeni yönetimine kavuşacak. Takımımıza sadece belli başlı insanlar değil tüm Söke olarak sahip çıkmamız lazım. Ben öncelikle Sökespor’da yetişip Türk futbolunda yer edinmiş,belli bir yerlere gelmiş Sökeli futbolcu kardeşlerimiz 1-2 sezon Sökespor için fedakarlık yapmaya, Sökespor forması giymeye davet ediyorum. Profesyonel ligdeyken Sökespor forması giyip şimdi hocalık yapan eski futbolcularımızada Sökespor için 1-2 sezon fedakarlık yapmaya ve katkıda bulunmaya davet ediyorum. Sökespor forması giyip, Sökespor’un içinde bulunduğu duruma duyduğu üzüntülerini sanal alemlerde paylaştığı için samimiyetlerine güvendiğim eski futbolcularımızı fazla değil 1 sezon Sökespor fedakarlık yapmaya davet ediyorum. Seçim dönemlerinde Sökespor’u dillerinde şarkı yapan siyaset-çilerimizi ve mensubu olduğu siyasi parti ilçe teşkilatlarını;Söke’deki mevcut siyasi partilerin Belediye Meclis Üyelerini, Ticaret Odasını,Ziraat Odasını,Şoförler Odasını,Fırıncılar odasını, Esnaf ve Sanatkarlar Odasını,Bakkallar odasını, tüm odaları, tüm Sivil Toplum Örgütlerini; Sökeli Milletvekillerini, Söke’deki Fabrikalarımızı,Söke’deki AVM’leri, Çiftilerimizi, kan ağlasa da yapabildiği kadar esnaflarımızı kısacası Sökespor için herkesi ama herkesi; elini taşın altına sokmaya, Fedakarlık yapmaya ve Sökespor’umuza sahip çıkmaya davet ediyorum… Sökespor dışında Söke’de aktif futbolun içerisinde bulunan kulüplerden iyi olduğuna inandığı oyuncularını Sökespor’a bedelsiz olarak vermeyi teklif etmeye davet ediyorum. 

Gelin hep birlikte Sökespor’u düştüğü bu durumdan, kendimizide sorumlusu olduğumuz bu utanç tablosundan kurtaralım…Sökespor’un asla yalnız ve sahipsiz kalmayacağını bizleri tanıyan tüm kulüpler (Rakiplerimiz dahil) biliyor ama herhalde biz bilmiyoruz…

Bunu da hem öğreneceğiz,hemde ispatlayacağız allahın izniyle…

SÖZ KONUSU SÖKESPOR İSE, HERKES, HERŞEY KISACASI GERİSİ TEFERRUATTIR. 

Allah’a emanet olun kalın sağlıcakla…

 

Bu makale 344 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz