söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCUMARTESİ NOTLARI


CUMARTESİ NOTLARI

 

Gündem çok yoğun, bu nedenle de hepsine yetişmek mümkün olmuyor. Günlük köşe yazılarımızda bazen çok önemli konuları bile atladığımız oluyor. Yazamadığım bazı konuları hiç olmazsa kısa notlar halinde paylaşmak istedim.

Hafta içinde Hilmi Fırat Anadolu Lisesinde çok güzel ve çok anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. Söke Kaymakamlığının himayelerinde gerçekleşen bu etkinlikte dört yüzün üzerinde çocuk yazar kitaplarını paylaşıp, o kitapların gururunu ve mutluluğunu yaşadılar.

Kocaman spor salonunu dolduran çocuklarımız ellerinde kendi yazdıkları kitaplarla basının ve ailelerinin karşısına çıkıp kendilerini ifade etmeye çalıştılar. O tablo inanılmaz etkileyiciydi. Kimse kusura bakmasın da, bizler Söke’de kitap okuyan dörtyüz kişiyi bulamazken 473 çocuğumuz okumanın da ötesinde yazmaya başlamışlar ve minik yüreklerinden taşan duygularını yazarak ifade etmişler... 

Sayın Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu Beyefendiyi Söke’deki hizmet süresi içinde gerçekleştirmiş olduğu pek çok hayırlı hizmetin ötesinde bu muhteşem projesi için de kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum. Bu yıl dördüncüsü yapılmış olan etkinlikte kitap ve yazar sayısı her yıl adeta katlanarak artıyor.

Emeği geçen öğretmenlerimi kutluyorum. Bir meslektaşları olarak gerçekleştirdikleri bu başarılı çalışma için söyleyecek söz bulamıyorum. 

Anne babaları da kutluyorum. Çocuklarını yüreklendirip destekledikleri için bu sevinci ve gururu onlar da fazlasıyla hak ediyorlar. 

***

Milletvekili Metin Yavuz’un kahvaltılı basın toplantısında yaptığı açıklamalardan önümüzdeki hafta söz edeceğim. Cumartesi Notlarımda başka bir açıklamasını paylaşacağım. İzmir-Denizli otoyol ihalesi onaylanmış ve tahmin edileceği gibi bu haberi de Sayın Milletvekili Metin Yavuz paylaştı.

Sayın Vekil bu yolun önemini uzun uzun anlatırken ihalenin onaylanması için Aydın Milletvekilleri olarak çok büyük destekler verdiklerini de ifade etmiş.

Keşke biraz da ihalenin şartlarından söz edeydi. Bu çeşit yap-işlet-devret modeli bize artık yabancı değil. Bu modelle köprüler, hastaneler bile yapıyoruz. Ama bu yolun geçiş ücreti de kullanıcılar tarafından yüksek bulunur mu, bu durumda millet eski yolu tercih ederse farkı ödemeyi devlet üstlenir mi?..

Bu miktar bizi gelecekte ne kadar borçlandırır?..

Sayın Vekilin ihalenin onayı için nasıl bir katkıları olduğunu bilmiyorum. Zaten diğer üç Aydın Milletvekili bu konuda bir laf da etmediler. Demek ki bu konu en fazla Söke’yi ilgilendiriyor ki, bizim Sökeli vekilimiz gündeme taşıdı. Keşke mesaisini ve enerjisini Söke’nin asıl öncelikleri için harcasaydı.

Neyse, önümüzdeki günlerde onlar da olur inşallah.

Söke için neden bu kadar önemli olduğunu, neden önceliğimiz olduğunu anlamasam da vardır bir hikmeti diye düşünmekten başka çare yok. Bizler sanki buradan her gün Denizli’ye gidiyoruz da otoban tercihimiz olacak…

Bana göre Söke-Bağarası yolu Sökeliler için daha da önemlidir ama onu da dostumuz Akif Pala’dan başka dile getiren olmadı.

Sağlık olsun.

 

Bu makale 474 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz