söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiPROJELERİ VARMIŞ-2


PROJELERİ VARMIŞ-2

 

Dün Millet İttifakı Söke Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel’in projelerinden söz etmeye başlamıştım. Projeler ilginçti ve sanırım bunlar hazırlanırken hiç kimse Sayın Tuncel’in düşüncesini almamıştı.

Bunlar büyükşehir başkan adaylarının konuşabileceği, paylaşabileceği projeler. Galiba Özlem Hanım bu projeleri kendisi paylaşmak istemedi. Çünkü bu projelerin tamamına yakınını zaten 2014 seçimleri öncesinde de paylaşmıştı. Ancak beş yılda neleri yapıp neleri yapmadığı, ya da yapamadığı ortada olduğu için yeniden aynı vaatlere sarılması seçmende karşılık bulmazdı.

Özlem Hanımın projeyle falan Mustafa Savaş’a rakip olması mümkün değil. Bunu kendisi de bildiği için elektrik fiyatlarının pahalılığı, Denizli’de doğalgaz ücretinin Aydın’dan yüksek olduğu şeklinde söylemlerle rakibi yıpratma çabasında…

Efem sen su paralarından haber ver. Doğalgazı sen belirlemiyorsun ama suda indirim mümkün öyle değil mi?..

Neyse, elçiye zeval olmaz. Ben paylaşılan projeleri sizlere aktarmaya devam edeyim.

***

“Şehir içi ışıklandırmada akıllı sistem kurulması…”

Bunu bizim Söke için kim düşündüyse yanlış düşünmüş. Bizim şehir içi trafiğimiz o sistemin bile aklını başından alır. Hangi yollarda, hangi kavşaklarda o sistemi uygulayacaksınız? Söke elli sene öncenin caddeleriyle bir avuç merkeze sıkışıp kalmış. Hatta o caddeleri bile aynen koruyamamışız. Sürekli daralmalarına seyirci kalınmış. Halbuki bu süre içinde trafikteki araç sayısı bin kat artmış.

Trafiği rahatlatma yönünde Sayın Süleyman Toyran tarafından hazırlanan planlar  da ne yazık ki efemizin talimatıyla büyükşehir meclisinde geri çevrilmişti.

“Sivil havacılık için özel uçak park alanı…”

Şaka gibi değil mi? 

Bizim Söke’ye resmi havaalanı çabalarımıza bile bin dereden su getirenler mi bunu yapacaklar? Eğer Aydın için düşünülüyorsa önce Çıldır Havaalanı için son sözü söylesinler.

***

“Özbaşı ve Serçin köprülerinin yenilenmesi, Bafa Gölü Gezi Tekneleri Projesi…”

Beş yıldır Büyükşehir Belediyesi olarak bu köprüleri yapmamışsınız. Şimdi ilçe belediyesine böyle bir proje açıklatarak insanları niye sıkıntıya sokuyorsunuz? 

Büyükşehir Belediyesi  Söke Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Yılan Balığı Festivali sonrası Bafa Gölü’nü hatırlamadı mı?

***

Diğer projeler daha da saçma. İlçe belediyelerinin bırakın konuşmayı, yanından bile geçmeyeceği projeler. Dilin kemiği yok misali, salla gitsin olmuş.

Aslan Yaylası için gölet vadedenler bir kere Beşparmak Dağlarına çıkıp o köyleri gezsinler.

Söke Kalesinin yerini bilmeyenler orada yayla turizmi planlamışlar.

Daha buna benzer sözde projeler. Tamamı büyükşehir belediyesi sorumluluk alanında olan konular…

Başkan adayı belli, ekibi belli…

Zaten projeyi kim hazırlayacak ki?..

 

Bu makale 527 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz