söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiGalip Kamiloğlu -  BAŞKAN ADAYI' NA MEKTUP (3)


Konuk yazar: Galip Kamiloğlu 

Emekli Eğitimci

e-mail: galipkamiloglu@gmail.com

 

BAŞKAN ADAYI’ NA MEKTUP (3)

 

Sayın Başkan Adayı,

Biz, sizden ve diğerlerinden de olmayanlar, toplandık size oy vermeye karar verdik. Ama sizin diğer  adaylardan farklı olarak seçim çalışmalarınızda  Söke de yaşayan bizlerin yaşamını kolaylaştıracak sosyal, halkçı, demokrat, hepimizin özlemi olan katılımcı ve şeffaf yerel yönetim anlayışına sahip olduğunuza kanaat getirmemiz gerekiyor.

Eğer aşağıdaki sorularımızı/sorunlarımızı seçim çalışmalarınızda dillendirir ve propagan da olmaktan çok projeniz olarak tanımlarsanız OYUMUZ size.

Söke Belediye Meclisinde alacağınız  kararlarda kararı içeriğini ilgilendiren tarafların görüşlerini aldıktan sonra karara bağlayacağınıza dair söyleminizi/sözünüzü bekliyoruz. (örek: Kent Meclislerinin  Oluşturulması)

Belediye Başkanı olduğunuzda belediye çalışanlarının ekonomik ve sosyal hakları ile ilgili konuları ilgili sendikal örgütleriyle birlikte çözeceğinizi açıklamanızı bekliyoruz.

Seçildiğinizde belediye çalışanlarına mobbing uygulamayacağınıza dair açıklama yapmanızı bekliyoruz.

LİMA ve benzeri işletmelerin ve belediye bünyesindeki şirketlerin kar amaçlı olmaktan çok hizmet amaçlı olacaklarına dair açıklama yapmanızı bekliyoruz.

22 bin öğrencinin, bin beş yüz öğretmenin üzerinden yürütülen eğitim-öğretim süreci işle ilgili destekleyici açıklama bekliyoruz.

 Altı bine yakın ilçemiz de eğitim gören yüksek öğretim öğrencimiz içi  barınma ve sosyal alan olanakları yaratacağınıza dair açıklama yapmanızı  bekliyoruz.

Yoksul ailelerin ve ihmal edilmiş mahallerimiz için özel bir projelerinizin olduğu söylemenizi bekliyoruz.

Sosyal ihtiyaçlara sahip aileler ve bireylerlerle ilgili yardım projelerinizi seçim çalışmalarınızda dillendirilmenizi bekliyoruz.

Karşılaşacağımız çevre sorunları ile ilgili (Mektup 2) sorunlarımıza yönelik projelerinizi açıklamanızı bekliyoruz.

Söke Ovası’nda da yaşanan zirai zehirlenme, hayvan bitki neslinin yok olmasını  önleyici proje ve söylemlerinizi bekliyoruz.

TOKİ aldatmacısıyla yaşanan kent yağmacılığını önleyici halkçı bir anlayışla öncelikle yoksul kent yaşayanlarının konut sorunlarını çözecek önerilerinizi seçim çalışmalarında dillendirici ve inandırıcı olmanızı bekliyoruz.

Başarılar Dilerim.

 

Bu makale 167 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz