söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiŞEHRİN EMİNİ OLMAK GEREKİR


ŞEHRİN EMİNİ OLMAK GEREKİR

 

Galiba abartmayı çok seviyoruz.

Bugün yine sosyal medyada yer alan bir paylaşımdan söz edeceğim. Geçen hafta Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Levent Tuncel  ve ekibi Genç İş İnsanları Derneğini ziyaret etmiş. Daha doğrusu, galiba dernek üyeleri kendilerini kahvaltıya davet etmişler. Orada kendisine sarı civcivler olarak adlandırılan Aydın Büyükşehir Belediyesi Otobüslerinin tarifesiyle ilgili bir şikayet gelmiş. Söke’deki yüksek okul öğrencileri otobüslerin saat tarifelerinden şikayetçiymiş. Sorunu öğrenen başkan adayı Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezini(UKOME) arayıp sorunu iletmiş.

Burada bir haberci  tarafından telefonla sorunu ilettikten sonra SÖGİAD üyelerine dönüp “ilettiğiniz sorun anında çözülmüştür arkadaşlar” diyor ve hazır bulunanlar tarafından alkışlanıyor.

Bir başka haberciye göre ise Levent Bey UKOME’yi telefonla arayıp kendini onlara tanıtmak için uzun çabalar gösterdikten sonra sorunu dile getiriyor ve not almalarını istiyor.

Sonuç olarak tarifeler değişmedi, aynen devam ediyor da, benim söylemek istediğim bu değil.

***

Sevgili okuyucu, bunlar belediye başkanının çözeceği sorunlar değil. Eğer bir yerde bir yanlışlık varsa, bir şeylerin düzeltilmesi gerekiyorsa bunun için belediye başkanının, ilçe başkanının, ya da başka bir makam sahibinin aracılık yapması gerekmez.

Şikayetçiler, yani mağduriyeti yaşayanlar durumu ilgili mercilere bildirip sıkıntılarını anlatırlar. Eğer haklıysalar ve de o işin teknik olarak yapılması mümkünse zaten yapılmalıdır. 

Ne yani, durumdan mağduriyet yaşayan öğrenciler şikayetlerini yapınca gereği yapılmamış da illa ki bir torpil mi istenmiş?

***

Levent Bey o toplantıda başka şeyler de söylemiş.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ile el ele Sökemiz için hizmet üreteceğiz…”

İşte ittifak adaylarını bu kibir bitirecek. Sayın Tuncel kendisi seçimi kazandı ya, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na da kazandırdı.

Kardeşler, unutmayın sizler henüz adaysınız. Önce halktan icazet alacaksınız. Bu türlü laflarla vakit geçireceğinize üç beş proje hazırlama zahmetine girin de hiç olmazsa vatandaşa söyleyecek bir sözünüz olsun. “Deterjanlar dağıtıldı. Sayın Çerçioğlu zaten nasılsa kazanır. Ben de onun rüzgarıyla işi götürürüm” diyorsanız sonunda hayal kırıklığı yaşamak da var.

Bir şeyi de lütfen unutmayın; Söke Belediyesi Aydın Büyükşehir Belediyesinin irtibat bürosu değildir.  Görev ve sorumlulukları yasalarla belirtilmiş müstakil bir belediyedir. Söke Belediye Başkanı da Büyükşehir Belediye Başkanının birim amiri değil, 120 bin kişinin hakkını hukukunu savunacak, bu kentin geleceğini inşa edecek olan şehrin eminidir.

 

Bu makale 765 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz