söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSEÇİMDEN SONRASI YOK GİBİ


SEÇİMDEN SONRASI YOK GİBİ

 

Cumhur İttifakının, yani AKP ile MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş bir proje paketi sundu. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz, eleştirirsiniz, ama ortada budur diyebileceği projeleri var.

Millet İttifakının, yani CHP ile İyi Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu böyle bir paket açıklayamadı. Belki de geçen seçim öncesi ortaya koyduğu projelerin hayata geçirilmemesi nedeniyle sorulabilecek sorulardan çekindi, ama bir proje açıklaması yok. Arada kendisi adına yapılan sosyal medya açıklamalarında bazı projeler ortaya atılıyor. Otopark, kültür merkezi ve yüzme havuzu gibi…

Beş yıldır Söke’ye selam bile vermemiş bir başkanın bu türlü vaatleri de pek inandırıcı olmuyor elbette.

***

İlginç olan; her iki ittifakın ilçe belediye başkan adaylarında yaprak kımıldamıyor olması. Gerek Levent Tuncel, gerekse Beliğ Azbazdar ortaya çıkıp da beş yıl için düşündüğümüz projeler şunlardır diyemediler. O zaman sormak gerekir; siz niye aday oldunuz? 

Çeyiz sandığınızda bir şeyler varsa çıkarıp seçmenin önüne koyun ki neler yapacağınızı bilip ona göre tercih yapsınlar.

Sevgili okuyucu, sizlerle daha önce de paylaştığım bir olayı affınıza sığınarak tekrar paylaşacağım. Bir tarihte Söke’de bir belediye başkan adayıyla yaptığım söyleşide kendisine sormuştum:

“Başkanım, siz belediye başkanı olarak seçilirseniz neler yapacaksınız? Yani biz size neden oy verelim?”

Gayet sakin bir şekilde cevap vermişti.

“Halk ne isterse onu yaparım. Makama gelenlere çay kahve ısmarlarım, istekleri olursa da onları yaparım…”

Galiba şu andaki ittifak adayları da aynı duygu ve düşünceler içinde kampanyalarını sürdürüyorlar. 

Proje de neymiş; makama oturursun, nasılsa akıl verenler çok olur. Kafana yatan olursa yaparsın. 

***

Bu zihniyet değil midir yıllarca öncelikleri yanlış belirleyip kaynakları israf eden? Birinin yaptığını diğerinin yıkması hep bu plansızlık nedeniyle değil midir?

Bu kentte devletin yaptırdığı alt yapı yatırımlarını bile sisteme bağlayıp hizmete sokamadığı için yer altında atıl olarak bırakan zihniyet alkışlarla yeniden göreve talip olmuyor mu?

Bu kentte milletin parasını bir viran bir binaya yatırıp da sonrasında tekrar yıkmak zorunda kalanlar için methiyeler düzülmüyor mu?..

Bu kentte dün ne çabuk unutuluyor? 

Millet ittifakının adayı da ağzını açıp Söke için şunu yapacağım diyebildi mi?

Seçim sonrası ne yapacağını bilse zaten çıkıp anlatır. O da umudunu Büyükşehir Belediye Başkanı seçileceğini düşündüğü Özlem Çerçioğlu’na bağlamış… 

***

Arkasında ittifaklar yok ama, yüreğinde Söke sevdası ve hizmet aşkı olan Süleyman Toyran geçen seçimlerde ortaya koyduğu vaatlerin önemli bir bölümünü yerine getirebilmenin özgüveniyle yeni seçim projelerini halkla paylaştı. 

Söz verdiklerini yaptı, yeni sözler veriyor. 

Karar Sökelilerin.

 

Bu makale 646 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz