söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiGalip Kamiloğlu - BAŞKAN ADAYI ‘NA MEKTUP (2)


Galip Kamiloğlu

Emekli Eğitimci

e-mail: galipkamiloglu@gmail.com

 

 

BAŞKAN ADAYI ‘NA MEKTUP (2)

 

Sayın Başkan Adayı,

Ben sizden değilim, diğerlerinden de değilim, giriş cümlesini yenileyerek benim gibi düşünen yüzlerce bekli de binlerce seçmen adına Söke ile ilgili sorularıma devam edeceğim.

Söke’de okul öncesi dahil,  ilk ve orta öğretim de yaklaşık 22 bin öğrenci bulunmaktadır.  Bu öğrencilerimizin ulaşımı, beslenmesi, sosyal gelişimlerini desteklemek için (kreş, ücretsiz veya indirimli ulaşım, belediye destekli beslenme saatleri, kitap fuarları, okuma şölenleri, toplu piknikler vb.) Ne düşünüyorsunuz ? Projeniz var mı?

Söke’de Yüksek Öğretim de altı bine yakın öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerimizin barınma ihtiyaçlarını  karşılayacak öğrenci yurdu ya da öğrenci evleri  konusunda bir projeniz var mı? Ayrıca bu öğrencilerimiz için internet ortamında ders çalışma mekanları oluşturmak gibi bir düşünceniz var mı? (Kemalpaşa Mahallesinde restorasyonu tamamlanan evleri  nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?)

Sosyal hizmetler ve yardımlar kapsamında yoksul ailelerin yaşamını kolaylaştıracak (ücretsiz düğün salon, taziye çadırı, yaşlılar için huzurevleri açma vb) Ne düşünüyorsunuz ? Projeniz var mı?

Söke’de yaşayan tek canlı türünün insan olmadığı gerçeğinden hareketle  bugünden tehlikesini  gördüğümüz ekolojik dengeyi  tehdit edici gelişmeleri anımsarsak  (22 Mayıs Söke Ovası Menderes Nehri tahliye kanalında yaşanan toplu balık ölümleri, Söke sınırları içerisinde bulunan Yeşilköy, Serçin, Afşar mahallesine ait toprakların Bafa Santralleri adına kamulaştırılması, Beşparmak Dağında Sarkarkaya ve Çavdar Mahallesi topraklarında faaliyet gösterecek maden ocağı, Aydın ili yerleşkesinde  geleceğini tehdit eden JES’lerin Moralı Mahallesine kadar uzanması ve Söke yerleşim alanlarında tehlikeli olmaya başlaması vb)  çevreyi tehdit edici gelişmelerle ilgili ne düşüyorsunuz ? Projeniz var mı?

Söke yerleşkesinde bulunan ve zirai zehirlenmeyle yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan bitkiler ve sokak hayvanlarının barınma, bakım ve tedavileri konularında ne düşünüyorsunuz ?

Ülke genelinde ‘’kentsel dönüşüm‘’ adıyla başlatılan ve TOKİ tarafından  kent yağmasına dönüştüğü kamuoyunca neredeyse ortak kabul görmüş bu ‘talana’ karşı halkçı bir anlayışla mağduriyet yaratmadan barınma ihtiyacını karşılayacak bir projeniz var mı?

Sayın Aday, biz Sökeli seçmenlerin 31 Mart günü sandığa gitmemiz ve oylarımızı kullanmamız için yukarıdaki sorunlara /sorulara yaklaşımınızı  öğrenmek istiyorum. Başarılar dilerim.

 

Bu makale 199 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Halil Güven (18/3/2019)
    ben de senin gibi düşünüyorum kardeşim:) sağ ol sağlıklı kal:)