söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiAŞIK MISINIZ?


GÜLCAN AKÇA 

e-mail; ts.suuctu17@gmail.com      

 

AŞIK MISINIZ?

        

 

Bugün “Sevgililer Günü”. Kim ne düşünür bilmiyorum. Bu konuda ki her türlü düşünceye de sonuna kadar saygı duyuyorum. Ama ben bu günün en güzel şekilde kutlanması, hakkının verilmesi gerektiğine inanıyorum. Kapitalist sistemin dayatması, diye düşünebilirsiniz ama ben buna katılmıyorum ve kapitalist sisteme hizmet filan da etmiyorum. Sevginizi göstermenin onlarca yolu varken siz de kapitalizme hizmet etmeyin zaten. Bütçenizi çok da yormayın. Olurda bir gün sevgiliniz sizi terk ederse arkasından beddua etmeyin, aldıklarınız içinde pişman olmayın. 

Sevdiğinizi mutlu etmenin bir sürü yolu var, unutmayın. Çam sakızı çoban armağanınız; bir demet çiçek, (bu arada kırmızı gül muhteşem olur), küçük bir hediye, kendi ellerinizle hazırladığınız bir yemek, el ele romantik bir yürüyüş olabilir. Hayal gücünüzü biraz zorlayın. Ben fikrimi söyler çekilirim, gerisine karışmam. Ne demişler, ağanın eli öpülmez, bahşiş atın tırnağına bakılmaz. Günü en güzel şekilde kutlayın, yaşayın, günün tadını çıkarın. Sadece sevgilinize değil, aramadığınız, sormadığınız, ihmal ettiğiniz tüm sevdiklerinizi de bu vesileyle hatırlayın, gönüllerini alın. Sevginin günü olmaz ama bazen böyle günler bizi sevgimizi göstermeye, istediğimiz ama bir türlü fırsat bulup yapamadığımız güzellikleri yapmaya zorlar, fırsatı kaçırmayın.

Lakin rica ederim sevgilinizle paylaştığınız anları, sevgi pıtırcığı pozları sosyal medyada gözümüze sokmayın. Sevgilisi olan var olmayan var, azıcık empati yapın. Bence ayrıca sevgililer gününü yeren, kötüleyen paylaşımlarda yapmayın, yapanlara da aldırmayın. Kırk yılda bir güzel şeyler yaşama fırsatı bulanların yaşadıklarını boğazına durdurmayın. Sevene her gün sevgililer günü, sevgiyi bir güne sığdırmayın klişelerine hiç ama hiç girmeyeyim.  Bunun böyle olmadığın, her sevginin ihmal edildiğini hepimiz bal gibi biliyoruz, birbirimizi yemeyelim.

Sevgililer gününü nasıl yaşarsınız, sevdiklerinizle neler paylaşırsınız size kalmış. Ama gün içinde günün anlam ve önemine uygun olarak sevgilinize ve tüm sevdiklerinize mutlaka “Seni seviyorum” deyin. Nedense söylenmesi hep zor gelen ve hayatın karmaşası içinde ihmal edilen, sadece söyleneni değil söyleyeni de mutlu eden iki kelimelik bu tamlamanın, insanlar üzerindeki mucizevi etkisini gözlerinizle görün. Sevginizi göstermediğiniz, seni seviyorum demediğiniz, diyemediğiniz sevdiklerinize bir gün bunu söylemek istersiniz ama onları yanınızda bulamayabilirsiniz, demedi demeyin.

 

Bu makale 595 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz