söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiYetkin Erdoğan - YÜCE ÖNDERİMİZ ATATÜRK'Ü ANIYORUZ


YÜCE ÖNDERİMİZ ATATÜRK’Ü ANIYORUZ

 

Modern, çağdaş, sağlam temeller üzerine Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran büyük devlet adamı, her savaşta muzaffer başkomutan, dahi ve bilge insan Gazi Mustafa Kemal  ATATÜRK’Ü  sonsuzluğa gidişinin 78. Yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.

Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir. Yüce Atamızın bize miras bıraktığı Cumhuriyet’e, ilke ve devrimlerine sözde değil özde bağlı olmalı-yız. Atatürk, kendisini ‘’Bağımsızlık benim karakterimdir.’’ Özdeyişiyle tanımlamış-  tır. Bu nedenle, hayatının büyük kısmı cephelerde vatan savunmasıyla geçmiştir. Tam bağımsızlık, özgürlük ve ulusal egemenlik O’nun en önemli kişisel özelliğidir. Bu uğur-da ömrü boyunca cephede dış düşmanla, ülkede iç düşmanla ve cehaletle savaşmıştır. 

Yüce önderimiz, “Vatan savunması olmadıkça savaş bir cinayettir.” Sözüyle “Yurtta barış, dünyada barış”’ı ülkü edinmiştir. Sadabat Paktı ve Balkan Paktı’nı kurarak Türkiye’nin komşularıyla barış içinde yaşamasını, siyasal, kültürel ve ekonomik alanda işbirliğini sağlamıştır.

Yaptığı devrimler ve iktisadi atılımlar sonucu Türk ulusunun çağdaşlaşmasını, kültürel, siyasal ve ekonomik olarak kalkınmasını, dost ve düşman karşısında güçlü ülkeye sahip olma yolunda ilerlemesini sağlamıştır. Bu atılımlar sonucu, Türkiye Cumhürriyeti Devleti’nin ekonomisi %10 büyüme ve kalkınma hızıyla dünya rekoruna ulaşmıştır.        

Cumhuriyetçilik, Laiklik, Devletçilik, Devrimcilik, Halkçılık, Milliyetçilik ilkeleriyle, geleceğimize ışık tutmuş, aydınlanma hareketini sürdürmüş, sağlam adımlarla ilerlememize yol göstermiştir.

O bilge insanın ilke ve devrimlerini özümsemiş yurttaşlar olarak bizler, Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar yaşayacağına güvenip, inanıyoruz.

Bugünkü ortamda geleceğe güvenimiz biraz sarsılmış olsa da Atatürk’ün manevi mirası olan “Akıl ve bilim “ Türk ulusuna, karanlıktan aydınlığa çıkış yolunu gösterecektir.”Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.”

Bugün bize düşen görev, Türk ve dünya tarihini güvenilir kaynaklardan okuyup öğrenmek, Atatürk’ü, O’nun ilke ve devrimlerini anlamak ve anlatmaktır. Yüce önder yalnız Türk ulusuna değil; dünyanın tüm mazlum uluslarına önder olmuş bir dahidir.   ‘’Beni görmek demek, yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, duygularımı anlıyor ve hissediyorsanız, bu kafidir.’’ Diyor yüce önder. Atatürk’ü sevmek ilke ve devrimlerini özümsemek, yurdunu, ulusunu sevmek demektir. Ne mutlu ‘’Ben  Atatürkçüyüm, Kemalist’im’’ diyenlere!..Sevgili ATATÜRK ÖLMEDİ AKLIMIZDA, GÖNLÜMÜZDE, YÜREĞİMİZİN 

HER ATIŞINDA YAŞIYOR… TÜRK ULUSUYLA,TÜRKİYE CUMHURİYETİ’YLE  SONSUZA  KADAR  YAŞAYACAK!...

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, yüce öderimiz  Atatürk’ü,  silah arkadaşlarını,tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun…

 

Konuk Yazar; Yetkin Erdoğan

Atatürkçü Düşünce Derneği 

Söke Şubesi Başkan Yrd.

 
 

Bu makale 316 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Halil Güven (9/11/2018)
    Çok güzel ve anlamı yazınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum kardeşim:)