söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÜLEYMAN TOYRAN HİZMET DOSYASI-14


SÜLEYMAN TOYRAN HİZMET DOSYASI-14

 

Başkan Toyran’ın yaptıklarını ve de yapamadıklarını hatırlayacağımız bu yazı dizisinde elbette ki unuttuklarımız da olacaktır. Bu konuda yapılacak her türlü katkıya açık olduğumuzu da peşinen ifade etmek isterim. Sayın Toyran’ın hizmetlerini paylaşmaya devam ediyorum.

Söke giderek büyüyen bir kent. Bazı taşlar yerine oturunca, örnek olarak;  Organize Sanayi Bölgesi tamamlanıp bacaların tamamı tütmeye başladığında, yeni fakültelerimiz açılıp öğrenci sayımız onbinlerin üstüne çıktığında bu büyüme daha da güçlü bir şekilde hissedilecektir. Çok dar bir alana sıkışan Söke Çarşısı bu büyümeye cevap verebilecek durumda değildir. Daha şimdiden bu yetersizlik nedeniyle kent dışındaki AVM’ler  ilgi görüyor, Sökeliler için cazibe merkezi oluyorlar.

Çarşının dar bir alana sıkışıp kalması bu alandaki dükkanların da taleplere cevap verememesi sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu alanda yer alan dükkan kiraları yüksek rakamlara çıkmış, kiracılarını sıkıntıya sokacak durumlar meydana gelmiştir. Hatta sırf bu nedenle bazı işyerleri açıldıktan sonra ne yazık ki beklentileri karşılayamayıp kapanmak zorunda kalmışlardır.

***

Sevgili okuyucu,  Belediye Başkanı Süleyman Toyran  hem çarşıyı daha geniş bir alana yaymak, hem de yıkılan çay üstü dükkanlarında esnaflık yapan hemşerilerimize alternatifler sunabilmek için modern bir çarşı planladı. Otogar arkasında yer alan boş arsada gerçekleştirilen bu projeyle 51 adet dükkan yapılarak hizmete sunuldu.

Latmos Çarşı adı verilen bu alışveriş merkezinde değişik mesleklerin temsilcilerinin yer alması için özen gösterildi. Süpermarket, yeme içme mekanları, değişik iş kollarından esnafların yer aldığı dükkanları ve çok güzel bir çevre düzenlemesiyle Latmos Çarşı gerçek bir cazibe merkezi olacak diye düşünüyorum. Bu çarşının ne kadar yararlı ve ihtiyaca yönelik bir yatırım olduğunu önümüzdeki yıllarda çok daha iyi göreceğiz.

***

Başkan Toyran’ın en büyük hayallerinden biri de dar gelirli vatandaşlarımız için sosyal konut projesi gerçekleştirebilmekti. Bu konuda yurttaşlarımızdan da yoğun istekler geliyordu. Hemşerilerimizin bu ısrarlı istekleri de Belediye Başkanı Süleyman Toyran’ı daha da heveslendiriyordu. Başkanlığı süresince bu konuda pek çok girişimleri oldu. Yer temini, yasal prosedürlerin tamamlanması ve projelendirme çalışmalarının tamamı tamamlanarak uygulama sürecine hazır hale gelindi.

Eğer ikinci dönem belediye başkanlığı nasip olursa, Sökeliler teveccüh gösterip Belediye Başkanlarına bir dönem daha görev verirlerse bu proje de hayata geçecektir.

Dar gelirli vatandaşlarımız için 124 adet sosyal konuttan oluşan bu projenin hayata geçirilmesi için hiçbir engel kalmamıştır.

Süleyman Toyran Hizmet Dosyası devam edecek.

 

Bu makale 708 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz