söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiFatih Eren-367 SABİH KANADOĞLU, BURDA!


367 SABİH KANADOĞLU, BURDA!

Türkiye yine sandığa giderken, yeni bir referandum ve seçim sürecine yaklaşmışken ekranlarda yine en çok gördüğümüz sima Sabih Kanadoğlu…
Türkiye’nin siyasi durumu hakkında sürekli yorumlar yapıp kitleleri ve siyasileri yönlendirmeye çalışan Kanadoğlu, 22 Temmuz öncesindeki gibi yine ekranlarda, konferanslarda, panellerde…
Son günlerde en çok tartışılan konu olan referandum ve iptali hakkında sürekli beyanat verip, yol göstermeye çalışan; olası mahkeme sürecini bugünden etkileyip adeta bir psikolojik savaş veren Sabih bey birilerinin kendine biçtiği rolü harfi harfine yerine getiriyor. 22 Temmuz öncesine 367’nin nasıl icat edildiğini ve bu sahtekârlığa Anayasa Mahkemesinin nasıl alet edildiğini daha dün gibi hatırlıyoruz.
Bugün ise gündeme getirdiği konu referandumun mahkeme tarafından iptali ile alakalı. Neymiş efendim, halkın kararını mahkeme bozabilirmiş. Referandum sonucu “evet” olsa bile hala umut varmış!  Halkın kararının en son karar olduğunu bilmeyen bu zat, korkarım yargının aldığı en küçük kararın bile Türk Milleti adına olduğundan bihaberdir.
Devlet de, anayasa da millet içindir fakat bunların zihniyeti “millet, devlet için vardır” şeklinde olduğu için millete yıllarca kan kusturmaktan korkmamışlardır. Devletin değerleri ve sınırları diye yeni bir gelenek oluşturan bu kesim, milletin değerlerini hiçe sayıp devletçi bir elit tabaka oluşturmaktan geri kalmamışlardır.
Ancak bilinmelidir ki bu ülkenin de, bu devletin de sahibi millettir; Sabih Kanadoğlu ve çevresindekiler değildir!
Sabih Kanadoğlu ayrıca olası “evet” sonucuna karşı mahkeme sürecinin yaşanacağını ve milletin kararının iptalinin mümkün ve meşru olduğunu dile getirirken, Ak Parti’nin de asıl amacının bu olduğunu söylemekten çekinmemektedir. Burada asıl amaç hükümetin mağduru oynayacağını ileri sürerek iptali meşru kılmaktır. Bu yüzden Sabih Kanadoğlu mağduru oynanmasına milletin izin vermeyeceğini ve referanduma “hayır” denileceğine inandığını ifade etmektedir.
Kanadoğlu’nun “Bu millete güveniyorum” sözlerini de özellikle hatırlatmak istiyorum. Fakat Kanadoğlu’nun güvendiği millet ona ve onun ekibine hiç itimat etmemiştir bugüne kadar… Onların saydığı, sövdüğü insanlara bu millet sahip çıkmıştır hatta. 367 sürecini hatırlayın, cumhuriyet mitinglerini hatırlayın! Sizin hakaret ettiğiniz, yolunu kesmeye çalıştığınız adamlar halkın nezdinde yücelmiştir adeta. Vural Savaş, Sabih Kanadoğlu, Deniz Baykal, Nur Serter ve adını yazmaya gerek duymadığım birçok isim çıkıp her konuştuğunda, doğru şeyler ifade etse bile milletin midesi hep bulanır olmuştur… Şunu anlayın; bu millet sizi sevmiyor, samimi bulmuyor. Siz doğru söyleseniz bile hasmınıza sahip çıkıyor!  Şimdi iktidarda olan partinin hükümet olmasına da hiç kızmayın çünkü sizin söylemleriniz ve size duyulan antipati çıkarmıştır onları en yukarılara!
Ayrıca önemli bir anekdot daha; Sabih Kanadoğlu millet “hayır” diyecek dedikçe, “hayır”dan yana olanlar bile “evet”‘i düşünmeye başlamışlardır. Ne diyelim, hakkımızda hayırlısı…

 

Bu makale 1200 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz