söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMİLLETVEKİLİ ÖNCELİĞİ


MİLLETVEKİLİ ÖNCELİĞİ

 

Ben her ne kadar çok emin olmasam da sayın milletvekilimiz seçilmezden önce de, seçildikten sonra da sürekli olarak kendisinin “Söke Milletvekili” olduğunu ifade etti. Eh, bu kadar ısrar ve kararlı duruş karşısında bizim de söyleyecek bir lafımız olmaz elbette. Madem ki Söke’yi istiyor ve bu kente karşı güçlü bir aidiyet duygusu hissediyor, başımız gözümüz üstüne…

Şu anda Meclisin de tatil olmasını fırsat bilerek Ak Partili vekiller ilimizin değişik ilçelerini gezerek sorunları tespit edip vatandaşla sohbetler ediyorlar. Burada vatandaştan kastımız, genellikle partililer oluyor elbette. Sorun tespitine gelince; bu kente yıllardır devlet eliyle önemli diyebileceğimiz hizmetler zaten gelmedi. Bu nedenle de sorun aramak çok da gerekli değil. Her taraf sorun…

Başka ilçelerde neler konuştular bilemem, Söke’de Karina dalyanıyla ilgili sorunları konuşmuşlar. Yılların sorununu da hemen çözmüşler. Bunu nasıl yaptıklarını bilemiyorum. Ben de gazete haberinin yalancısıyım. Projeyi hazırlayıp sorunu çözdükleri ve bu nedenle de Muhtarın teşekkür ettiği yazıyordu. Eh, Muhtar da teşekkürü ettiyse kesin çözülmüştür.

***

Bir şeyi tam olarak anlayamadım. Sayın Vekiller Karina’da hangi sorunu çözdüler? Bir doğa harikası olan ama giderek deniz tarafından doldurulan dalyanı kurtarma projesi mi? Yoksa bir şirketle yaptıkları anlaşma nedeniyle tuttukları balıkları ucuz pahalı demeden bu şirkete vermek zorunda kalan kooperatif üyelerinin sorunlarını mı?

Sayın vekillerimize, özellikle de Söke Milletvekilimize hatırlatmak isterim ki söz konusu Karina Dalyanı’nın sorunları bir kahvehane sohbetinde ayaküstü çözülecek sorunlar değildir. Yine orada bir müsvedde kağıdına not alınacak projelerle çözülmez. Bu iş için bilimsel araştırmalar gereklidir.

***

Söke Belediyesi ve Söke Ticaret Odası Karina Dalyanı ile yakından ilgilendiler. Bu konuda üniversite hocalarından da yardım aldılar. Konunun uzmanı olan çok değerli hocalarımız haftalarca çeşitli bilimsel araştırmalar yaptılar ve raporlar hazırladılar. Eğer Sayın Vekiller sorunun çözümünde hevesli ve ısrarlı iseler bu çalışmaları da mutlaka görsünler ve yerel yönetimin geldiği aşamayı öğrenip üstüne bir şeyler koymaya çalışsınlar.

Sayın vekiller Germencik İlçesi’nde de jeotermal yatırımcılarıyla görüşmüşler. Bu konudaki sorunları dinlemek istemeleri güzel de, keşke önce şikayetçi olan taraflardan, incir bahçelerinin sahiplerinden başlasalardı. Bu konudaki sıkıntıları dile getiren çevre gönüllüleri ve basın mensuplarını da dinleyerek sağlıklı sonuçlara varılabilirdi.

Sonuç itibarıyla burada bir proje falan söz konusu edilmemiş. Demek ki ortada çözüm gerektirecek bir sorun görmediler.

***

Sevgili okuyucu, bu kadar yoğun koşturmaca arasında Sayın Vekilimizin nasıl zaman yaratıp da sendika seçimlerine kadar hayatın her alanında ilgili ve müdahil olabildiğine şaşıyorum. İnşallah bu heves ve iradesi hiç eksilmez. Gerçi sendika seçimlerinde, daha doğrusu seçimle ilgili konuların tamamında işler pek istediği gibi gitmemiş ama olsun, duruş belli ya…

***

Son söz; bu kadar proje arasında asıl projeyi unutmaz inşallah. Bizim öncelikli sorunlarımızdan biri  ve belki de birincisi Söke Çayı. Hazır eliniz değmişken bir proje de Çay için yaparsanız mutlu oluruz.

 

Bu makale 944 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz