söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE ÇAYI İÇİN BİR MÜJDE


SÖKE ÇAYI İÇİN BİR MÜJDE

 

Bana müjdeyi Aydın Gazeteciler Cemiyeti  Söke Şube Başkanı ve Radyo Tempo ile Tempo Net TV’nin sahibi Ali Esmer verdi. Ona da bu müjdeyi Sayın Milletvekili Metin Yavuz Beyefendi vermiş. 

Meclisin tatil olduğu şu günlerde Söke Ak Parti İlçe Teşkilatını ziyaret eden Sayın Yavuz yanına İlçe Başkanı ve bazı partilileri de alarak Söke’deki basın kuruluşlarını ziyaret etmişler. Tempo Radyo’ya da uğrayan AKP heyetinin Ali Esmer ile yaptıkları sohbet sırasında bu müjde dile gelmiş.

Efendim, her zaman söyleriz; akarsular içinden geçtikleri kentlerin birer zenginliğidirler. Hem bereket anlamında, hem de görsel güzellik anlamında kentlere çok olumlu katkılar yaparlar. Bunun örneklerini başta Eskişehir olmak üzere pek çok kentimizde görürüz. 

Söke Çayı ne yazık ki Söke’nin bir zenginliği olacağına yıllardır bu kentin bir ayıbı olarak kalmış. Üzerine yapılan dükkanlar zaman içinde kendilerini yenileyemedi. Bunun yanında çevre düzenlemesi de artan araç trafiğinin getirdiği yoğunluğa cevap  verecek şekilde düzenlenemedi.. Yıllarca her seçim öncesi yıkılması belediye başkan adaylarınca seçim bildirgelerine konan bu çay üstü dükkanlarını yıkmak Belediye Başkanı Sayın Süleyman Toyran’a nasip olmuştur.

Dükkan ve otoparklar yıkılmış, dere yatağı temizlenmiş ve bu haliyle bile adeta Söke’nin yüzü gözü açılmıştır. Ama Sökeliler olarak beklentimiz bundan çok daha fazlasıdır. Söke Belediyesi yapması gerekeni yapıp çayı DSİ’ye teslim etmiştir. Bundan sonrasını onlar projelendirip Söke’ye yakışır bir  çalışmayla hem bizler, hem de dışarıdan gelen konuklarımız için bir cazibe merkezi haline getirmelidir.

***

Ali Esmer doğal olarak milletvekili konuğuna Söke Çayı’nı hatırlatmış, yerel seçimlere kadar hiç olmazsa projesi hazırlanıp programa aldırılabilir mi diye sormuş. İşte bu soruya verilen cevap adeta bir müjde gibi. Metin Bey hiç tereddüt etmemiş.

“Ne projesi  Ali Bey, ben seçimlere kadar çayın tamamen bitirileceğini düşünüyorum.”

Sonra da ifadelerine açıklık getirmiş.

“Söke Çayı Projesi altıbuçuk kilometrelik bir güzergahı kapsıyor. Tamamı değil ama merkezdeki ikibuçuk kilometrelik bölümün seçimlere kadar tamamlanacağını düşünüyorum.”

İfadeyi Ali Esmer’den duyduğum kadarıyla aktardım efendim. Benim aklım pek ermedi. Bu işin projelendirilmesi, programa alınması, ihale süreci, yer teslimi ve yapımı var. Eğer seçimlerde bir gecikme söz konusu değilse bu iş zor görünüyor. Ama diğer taraftan da çiçeği burnunda bir milletvekilinin sözleri var. Biz vekilimize inanalım ve bekleyelim.

Bu iş elbette devletin işi. DSİ de bir devlet kurumu. Ama ne olursa olsun, bu işe sebep olanlara, katkı verenlere her zaman şükran duyacağız.

 

Bu makale 1209 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz