söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSALİHLİ'DE KURŞUNLU ŞİİR AKŞAMLARI (2)


SALİHLİ'DE KURŞUNLU ŞİİR AKŞAMLARI (2)

 

Salihli Kurşunlu Şiir Akşamlarına her şair bir, iki şiirle şölene katıldılar. Şölen sırasında Âşık Kimsesiz, Yahya Bilican ve Âşık Şaziye Çelikler sazlarıyla ve türküleriyle şölene ayrı bir renk kattılar. Salihli Kurşunlu Şiir Akşamlarında gelen şairler arasında orta şekerli  bir kahve tadında tatlı  sohbetler ve kültür alışverişi oldu. Bir birlerimize kitaplarımızı imzalayıp armağan ettik.

Bu etkinlikte bana ulaşan  kitaplar: “ Bir koltukta Üç Karpuz  “ Taşlamalı şiirler Ali Dilki  ( 2013),Haram Dudaklar Şiirler, Mustafa Dilki 2. Baskı ( 2013),Duygudan Dile / Şiirler, Yılmaz Gümüş ( 2017), Ben Bir Zeytin Dalıyım / Şiirler, Osman Karaarslan (2018), Gönülde Birikenler / Şiirler, Yahya Bilican ( 2013),Benim  Adım Karanfil / Şiirler Yahya Bilican ( 2018), Ömrüm Öyle Bir Hüzün / Şiirler, Şaziye Çelikler / Ozan Maralı (2016), Hayvanlardan Çocuklara Mektuplar / Çiler Çelikler , 12 Baskı, ( 2018),Barışın Şarkısı / Şiirler () Fide Korkmazer (2018), Sahipsiz Şiirler , Sedat Günay ( 2018 ),Şehzade Şehir/ Şehir, Mekan ve Tarih  , Naci Yengin (2016), Kanımdaki Gül / Şiirler, Ali Başer, ( 1999), Bizim Köyün Delisi / Öyküler- Şiirler, Şahin Ertürk (2017), Yıldız Aktı Gönlüme / Şiirler, Ali Başer ( 2010), Bana bu değerli  kitapları  armağan eden  tüm şair ve yazar arkadaşlarıma  teşekkür ediyor, okuyucularının bol olmasını  diliyorum. Kısmet olursa onlardan ayrıca söz edeceğim.

         Kurşunlu şiir Akşamlarında Salihli Kültür, Sanat ve Edebiyat Derneği Başkanı ve Gönül Eri dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Gündüz Aydın hazırladığı iki plaket Eğitimci ve araştırmacı yazar Abdülkadir Güler ve Şair Ali Dilki’ye Türk kültürüne yaptıkları hizmetlerden dolayı  hazırlanan  plaketi  Salihli  Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu  tarafından verildi. Aslında bu benim için  bir sürpriz oldu. Plaket verilene kadar hiç bir haberim olmadı.  Bana  verilen  plakette aynen şunlar yazılıdır, bir hatıra  bağlamında  alıp   sizlerle paylaşmak istiyorum:

 

SAKÜDER

Salihli Kültür, Sanat ve Edebiyat Derneği

GÖNÜL ERİ DERGİSİ

 

Sayın  Abdülkadir GÜLER, 

50 Yılı Aşkın Bir Süredir

Kültür, Sanat ve Edebiyatımıza verdiğiniz katkı ve desteklerden

dolayı tebrik eder,

başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim.

14 Temmuz 2018

 

Gündüz AYDIN

GÖNÜL ERİ DERGİSİ

Salihli Kültür, Sanat ve Edebiyat Derneği

Başkanı, Şair ve Yazar

 

 

-------------------------------------------

 

Yazımız  devam  edecek...

 

Bu makale 548 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Halil Güven (30/7/2018)
    Tebrikler sevgili arkadaşım... Başarılarının devamını dilerim... Sağ olunuz var olunuz:)