söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiESKİ BAŞKAN ÖFKELENMİŞ


ESKİ BAŞKAN ÖFKELENMİŞ

 

Bazı yerel siyasetçilerimiz sanırım biraz kafa karışıklığı yaşıyorlar. Belki de aday adayı oldukları halde ve üstelik çok iddialı laflar ettikten sonra listeye sekizinci sıradan bile girememenin hayal kırıklığı kendilerini olumsuz etkilemiş.  Bir gazetecinin yaptığı yoruma o yorumdaki iddiaları çürüterek cevap vermek yerine doğrudan yorumcuya çatarak adeta öfkesini ve hıncını ondan çıkarmaya çalışıyor. 

AKP’nin eski ilçe başkanından söz ediyorum. Benim Tempo Net TV ve Söke Ekspres gazetesinde paylaştığım bir yoruma çok sinirlenmiş olmalı ki hemen saydırmaya başlamış. Tabi önce de yaşımdan başlamış.

Belediyede çalışan ancak yaşı gereği kadro alamayan zatı muhterem, kadro alamamanın verdiği hezeyanla sürekli olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhine yazılar yazmaya devam ediyor..”

Efendim, benim yaşım 67. Allah sizlere benimkinden çok daha fazla yaşlara ulaşmayı nasip etsin. Eleştirdiğim için bu kadar öfkelendiğiniz Sayın Cumhurbaşkanı benden sadece üç yaş küçük. Sayın Erdoğan’ın başta Meclis Başkanı olmak üzere eski ve yeni yol arkadaşları ise benden çok daha yaşlılar. Sizin mantığınızla gidersek onlara da kadro vermemek gerekir.

Benim kadro talebim olmamıştır, olamaz da. 67 yaşındaki bir kişi kadroyu ne yapacak? Ama gazeteci olarak hayırlı hizmetler yaptığını gördüğümüz, yapacağına inandığımız toplum önderlerinin her zaman yanında olacağım. Zaten kadro alamamak gibi bir derdim olsa neden Sayın Cumhurbaşkanını eleştireyim ki?  

Galiba siz listeye giremeyip üstelik eldeki ilçe başkanlığını da kaybetmenin üzüntüsüyle bu paylaşımı yaptınız. 

***

Eski İlçe Başkanının paylaşımının devamını da huzurlarınıza getireyim.

“Eğri oturup doğru konuşmak lazım..16 yıldır iktidarda olan gecesini gündüzüne katarak Ülkesine, Millete hizmet eden Erdoğan ile kendi partisine genel başkan seçmedikleri birini karşılaştırıyorlar.

Madem bu kadar iyiydi, bu kadar ustaydı da neden partinize genel başkan seçmediniz?

Şimdi bu sorunun cevabını düşün bakalım?”

 

Başkan ister eğri otursun, ister doğru otursun, kendi bileceği iştir. Sayın Erdoğan ile Sayın İnce’yi de kendi bakış açısıyla değerlendirmiş. Şimdi benim bunlara “hezeyan” mı demem gerekiyor? Zamanında kendisini eleştirdim, Sökeli olmadığını, İncirliova’da ikamet ettiğini iddia ettiğim için bana karşı ön yargılı davranıyor mu demem lazım?

Muharrem İnce CHP kongresinde başkan seçilememiş… 

Yani kriter bu mu? Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanını CHP kongresi mi belirliyor? 

Kardeş, Cumhurbaşkanı seçeceğiz, ne işimiz var parti kongrelerinde? İşte adaylar bütün milletin gözü önündeler. Yaptıklarıyla, yapacaklarıyla halka hesap veriyorlar. Bu seçim seksen milyonun seçimi, bin kişinin değil. 

Boş laflara gerek yok. Dinleriz, bakarız, kim fabrika ve istihdam vadediyor, kim kıraathane ve kek vadediyor, bir karar veririz. 

Milletimiz en iyisini bilir. 16 yıldır güveniyordunuz ya, yine güvenmeye devam edin.

 

Bu makale 919 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz