söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiÖZLEM ÇERÇİOĞLU'NUN RAMAZAN HİZMETLERİ


ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN RAMAZAN HİZMETLERİ

 

Daha önce de Ramazan ayı ile ilgili yazılarımda 11 Ayın Sultanı diye söz etmiştim.  Ramazan ayı bir bereket ve yardımlaşma ayıdır. Daha Türkçesi ramazan ilahi açıdan bir rahmet ve gufran ayıdır. Bununla birlikte barış ve sevgi ayıdır. Böyle günlerde başta devlet büyüklerimiz, belediyelerimiz, İş adamlarımız, hayırsever vatandaşlarımızın yanı sıra, sosyal ve toplumsal kurum ve kuruluşlarımız İhtiyacı olan vatandaşlarımıza yardımda buluyorlar. Bu aynı zaman da sosyal ve toplumsal bir gelenektir. Bilindiği gibi bugünlerde 24 Haziran’da yapılacak olan seçimlere doğru gidiyoruz.

Bu yardımlar ve iftar sofraları seçimlere alet ve bir yerde reklam olunmamalıdır. Geçenlerde Aydın 1. Kitap Fuarına giderken bir ara Aydın Büyükşehir Belediyesine de uğradım.  Aydın Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Sayın Onur Arazsu ile sohbetimiz oldu. Onur Arazsu Ramazan ayı boyunca Aydın Büyükşehir Belediyesinin iftar yemekleri konusunda özetle şunları söyledi:

“Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak her akşam iftar yemeğinde 17 ilçemizde 500 ayrı farklı noktalarda 600 bin vatandaşlarımızla birlikte oluyoruz. Bu iftar yemeklerimiz saat 20.00 -  23.00 saatleri içinde yapılıyor. Her noktada belli sayıda çalışkan ve güleç yüzlü personellerimiz tarafından hizmetler veriliyor.  Bizler belediye olarak bu yapılan hizmetleri yaparken de gurur ve onur duyuyoruz” dedi.

Geçenlerde benim de bulunduğum Söke Çeltikçi Mahallesi’nde bulunan Adalet Parkı’nda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerkiçioğlu Söke halkı ile birlikte bu iftar yemeğinde hazır bulunduğunu gördüm. Söke’ye gelip hasret giderdiğini ifade ettiler. Çeltikçi Mahallesi Adalet Parkında verilen iftar yemeğinde vatandaşlarınızla birlikte iftar sofrasında hazır bulunması vatandaşlarımız tarafından sevinçle karşılandı. Özlem Çerçioğlu’nun yaptığı konuşmasında: ”Vatandaşların mübarek Ramazan ayını kutluyorum. Ramazan ayı birlik, beraberlik ve güzellikler ayıdır. Birlik ve beraberlik için tüm vatandaşları kurulan Ramazan sofralarına davet ediyorum. Ülkemizde birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan günleri yaşıyorum. İnsanlar Ramazan çadırlarında birbirleri ile hasret giderip sohbet etme imkânı buluyorlar. Tüm Sökelilere iftar yemeği afiyetler olsun” dedi. Bu satırları yazdığı sıralarda (02 Haziran 2018)  adı geçen hizmet ekibi  Söke Yenikent Mahallesinde Harikalar Parkında hizmet veriyorlardı.

Bu arada Söke Belediyesi’nin Ramazan ayında kayda değer maddi ve manevi hizmetlerini de unutmamak gerekir. Örnek olarak 24 Mayıs  2018 günü. Söke'de iftar sofrası ve etkinliklerle Ramazan ayının paylaşma ruhunu yaşatan Söke Belediyesi üniversite öğrencilerini de unutmadı. Ülkenin farklı bölgelerinden Söke'ye gelerek eğitimlerini sürdüren üniversite öğrencileri ile iftar sofrası paylaşıldı. ADÜ Söke İşletme Fakültesi bahçesinde gerçekleştirilen iftar yemeğine Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç iftarda konuklarını ağırladı. iftar yemeğine öğrencilerin katılımı yoğun olurken, yüzlerce öğrenci Başkan Toyran ile iftarını yaptı. Öğrenciler Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran'a gerçekleşen iftar yemeği için teşekkür etti.

Süleyman Toyran; “Geçen yıl ilkini yaptığımız üniversite iftar yemeğinin bu yıl ikincisi gerçekleştirdik. Öğrencilerimizle aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı mutlu oluyoruz” dedi. Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç; iftar yemeğinin gerçekleşmesinde emeği olan Söke Belediyesi’ne teşekkür etti.

Sözün özü, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu ve Söke Belediye Başkanımız Sayın Süleyman Toyran’a bu mübarek Ramazan ayında özveriyle vatandaşlarımıza takdire değer hizmetler veriyorlar. Bu çalışmalarından dolayı  tebrik ediyor, emek veren tüm personellerine sağlıklı günler ve daha  nice  Ramazanlara ulaşmalarını

diliyorum.

Esen kalınız efendim.

 

GÜNÜN SÖZÜ:

Ramazan ayı insanların huzur bulacağı bir aydır.

 

NOT: Geçenlerde Diyarbakır’da bir korucumuz ve Irak sınırında PKK ile yapılan bir çarpışmada üç askerimizi şehit oldu. Kahraman Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Silahlı Kuvvetlerimize ve yüreği yanık şehit ailelerine başsağlığı diliyorum.

 

Bu makale 638 kez okundu.


Yorumlar
    Yorum Yaz
  • Halil Güven (5/6/2018)
    her ay her gün her yıl huzur içinde geçerse güzel olur dostum... Bir ay huzurlu geçmiş ne önem arz eder ki.... Saygılarımla...