söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiCHP'Lİ BAŞKANLAR KONYA'DA TOPLANDILAR


CHP’Lİ BAŞKANLAR KONYA’DA TOPLANDILAR

 

Geçtiğimiz hafta sonu Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran Söke dışındaydı. Süleyman Bey hafta sonunu Konya’da geçirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla gerçekleştirilen belediye başkanları toplantısına katıldı.

Toplantıya CHP’li bütün belediye başkanları davet edilmesine rağmen Aydın’dan sadece Söke, Kuşadası ve Efeler Belediye Başkanlarının katılmasını yadırgadım. O toplantıda Aydın İlinde mevcut bütün CHP’li belediye başkanları  hazır bulunmalıydılar. Tabi özellikle de Büyükşehir Belediye Başkanımız, Topuklu Efemiz Özlem Çerçioğlu o toplantıda bulunmalıydı diye düşünüyorum. Çünkü gördüğüm kadarıyla CHP’li bütün belediye başkanları Konya’ya giderek o toplantılara katılmışlar.

Efemizin bu hafta başında Tire’de gerçekleşen stadyum açılışına da katılmadığını öğrendim. Halbuki genel başkanın da katılacağı ve bizzat gerçekleştireceği bu açılışa mutlaka katılması gerekirdi. Sonuçta AKP Genel Başkanı Aydın’a kendi partisinin il kongresi için ziyarete gelince BŞB Başkanı randevu almak ve görüşmek için bütün imkanları zorlamış, 23 dakikalık bir görüşme sağlayabilmişti. Şimdi kendi  genel başkanı ile beraber olup dosta düşmana birlik mesajları verilebilecek bir yerde keşke Konya’ya gitseydi.

İlginç olan; Konya’ya gitmeyen CHP’li belediye başkanları gidenlerden daha fazlaydı. 

***

Ben bir sağlık sorunu olabileceğini düşünerek hafta başını beklemeye karar verdim. Ama hafta başında da beklediğim olmadı. Tire’ye yeni yapılan stadyum açılışına gelen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu yalnız bırakmayan Aydınlı belediye başkanları yine Süleyman Toyran ve Özer Kayalı oldu.

İnsan ister istemez düşünüyor; arada kırgınlıklar mı var? Bir şeylere mi canımız sıkıldı?..

***

Konya’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun belediye başkanlarına yapmış olduğu konuşmada iki nokta çok önemlidir.

*Burada bulunan belediye başkanlarımızın çalışmalarından son derece memnunum. Hepinizin çalışmalarınızı yakından takipp ediyoruz. Bu çalışmalarınızı aynı şekilde sürdürmenizi istiyorum.

*Önümüzdeki yerel seçimlerde mevcut belediye başkanlarımızın tekrar aday olup olmayacakları tamamen genel merkezin tasarrufundadır. Burada il ve ilçe yöneticileri gereksiz polemiklere girerek birbirlerini yıpratmasınlar. Kararı biz vereceğiz ve ben mevcut başkanların büyük bir bölümüyle devam etme kararındayım.

***

Yukarıdaki ifadelerden sonra artık yeni yeni polemiklere, bir bardak suda fırtınalar koparmaya gerek yok sanırım. Genel Başkanın mesajı gayet net. Herkes işini yapmaya devam edecek. Seçim tarihine kadar gereksiz polemiklerle vakit geçirilmeyecek. 

 

Bu makale 525 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz