söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiMERHABA AZİZ DOSTLARIM


MERHABA AZİZ DOSTLARIM

 

Yaklaşık bir buçuk aydan beri iki yakınımın vefatı münasebetiyle Söke’nin dışında idim. Onun için sizlerden uzak kaldım. En son yazdığım yazı Şair Halil SOYUER ile ilgili idi…(15 - 16 Şubat 2018). Vefatının 14. Yılında saygıyla ve rahmetle anmıştık. H. SOYUER için yazdığım yazıyı Söke Ekspres gazetesiyle birlikte Ankara’da sevgili kızları Nursel Gündüz SOYUER Hanımefendiyle ulaştırdım. Başkent’te bir araya geldik. Ne denli memnun olduğunu ve sevindiğini anlatamam. Bu arada İzmir, Urla ve Ankara’ya gittim. İzmir ve Ankara’da iki yakınımı kaybettik. Onlar öbür âleme gittiler, mekânları cennet olsun. Ölüm Allah’ın emdir. Herkes sırasını bekliyor.  Bu dünya hiçbir kimseye kalmaz. Gönül kırmadan, onun bunun hakkını yemeden, kirli işlere bulaşmadan gidenlere selam olsun.

Bu arada beni telefonla arayıp soranlara, mesaj gönderenlere ve bizzat evimize kadar gelip acımızı paylaşanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”Acılar paylaşılınca azalır” derler… Acıları paylaşmak ta güzeldir. Hatta acıları paylaşmak insani bir davranıştır… İnsanı bir yerde mutlu ediyor ve de teselli ediyor. Rahmetli anneceğim bir sözünde şöyle derdi: “Ölüm ak topuklu bir küheylana benzer, günün

birinde bu küheylan herkesin kapısının önünden geçer” derdi. Üç günlük bu fani âlemde onu, bunu kötülemeye, kavga etmeye, tartışmaya değer mi? Ben değmez diye düşünüyorum. Ankara’da olduğum günlerde (13 Mart 2018) Karşıyaka’da Kayın pederimin, bacanağımın mezarlarını ziyaret ederken; onlara yakın bulunan bir mezar taşında şu sözler ilgimi çekti, hemen not aldım.  

Aynen sunuyorum: 

 

SABAHTAN EZANA BAK

KABRİNİ KAZANA BAK

AZRAİLİN NE SUÇU VAR

DEFTERİ YAZANA BAK…

 

Evet her insanın kendine özgü bir defteri vardır.  Bu defterler orada açılacak ve hesaplar orada görülecek. Şunu da eklemeden edemiyorum: Malın, mülkün, şanın, şöhretin  ve makamın ışığı  kabir kapısına kadardır. Kabir kapısından öte hiçbir işe  yaramaz. Orada söner gider. Bunlar düşünmeğe değmez mi?

Ben bunları yazarken Söke’mizin tanınmış iş adamlarından Faruk KOCAÖNER ve Murat ASRAV’ın da vefat ettiklerini üzülerek öğrenmiş oldum.  Her ikisine de Allah’tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere tüm sevenlerine sabır ve  baş sağlığı diyorum.  Ölüm acı da olsa hayat devam edecektir.

Selam ve saygılarımla efendim.

 

Bu makale 371 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz