söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiEndüstri Meslek Lisesi'nde sanat, kültür, edebiyat ve gazetecilik üzerine söyleşiye katıldık…


Endüstri Meslek Lisesi’nde sanat, kültür, edebiyat ve gazetecilik üzerine söyleşiye katıldık…

 

Geçtiğimiz cuma günü saat 10-00 -12-30 arası Söke Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleşen söyleşi programına davet edilen şaiir, yazar, tiyatro eğitmeni Murat Bozkurt, yazar, şair Serhat Odabaşı, Yaşar Türkoğlu ve ben gazeteci yazar Mustafa Kavruk katıldık..

9-10-11 sınıfların öğrenci ve öğretmenlerinin de izlediği programda, öğrencilerler, yazarlardan şiir yazma, kitap yazma, gazete muhabirliği, haber yazma, etkilenme, etkilendiği yaşanmış bir konuyu yazıya dökme, tiyatro oyunculuğu, şiir okuma, gibi bir çok konularda soru cevap şeklinde söyleşi yaptı.

Şiirler okundu, yazarların kitapları öğrencilere tanıtıldı, yerel gazetelerin önemi öğrencilere anlatıldı, programa davet edilen konukların meslek yaşamındaki anıları, bilgi ve tecrübelerin anlatıldığı programı salonu dolduran öğrenciler ilgiyle izledi. Öğrenciler, merak ettiği her konuyu konuklara sordu. Program sonunda öğrenciler bu tür edebiyat sanat kültür üzerine söyleşilerinin devam etmesini istediklerini belirttiler.

Söke Endüstri Meslek Lisesinin konuğu olduk; gazetecilik, sanat, edebiyat, şiir, tiyatro, üzerine öğrencilere eğitmenlerin eşliğinde söyleşi yaptık. Bizim için keyifli, öğrenciler için yararlı birgün oldu.

Ben şahsım adına söyleşiye katılan şaiir, yazar dostlarıma, bu güzel etkinliği sağlayan okul müdürü ve edebiyat öğretmeni Hatice Bilge, Cevahir Belligün, Lütfiye Belligün, Canan Aral, Necla Esgin, Barış Demir’e teşekkür ederim.

 

Bu makale 706 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz