söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiİNCE HESAP DÖNEMİNE GİRİLDİ


İNCE HESAP DÖNEMİNE GİRİLDİ

 

Sezon başında şampiyonluk parolasıyla sezona başalayan Sökespor, enteresan puan kayıplarıyla bir anda kendisini küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya buldu. Bu saatten sonra şampiyonluktan bahsetmek hayalperestlikten başka bir şey olmaz. Sökespor’un şampiyon olabilmesi için ihtimali bile sözkonusu olmayacak mucizelerin gerçekleşmesi lazım. Bu sebeple bizim gerçekçi davranmamız ve tüm planlarımızı ligde kalmak üzerine yapmamız lazım. 

İkinci yarının ilk maçı olan Ödemişspor maçında alınan şanssız yenilginin ardından kendi sahamızdaki Yatağanspor beraberliği şampiyonluk hayallerimizin üzerine balyoz gibi indi. Bu iki maçta kaybedilen 5 puan hesapların ligde kalma üzerine yapılması yönünde önemli bir sinyal oldu. Çal Bld. / Şuhud Hisar Bld (D) ve Dikili Çandarlıgücü maçlarından alınan 9 puan; 6 puan gerisinde olduğumuz Bozdoğan Bld’nin 4 puan önüne geçmemize; yine 8 puan gerisinde olduğumuz Kuşadasıspor ile aradaki farkın 1 puana düşmesini sağladı. İl bazında 1. Sırayı alan takımın direkt kümede kaldığı; yine il bazında ligi 2. sırada tamamlayan takımın Amatör Süper lig 2.’si ile play-off oynadığı B.A.L. liginde Sökespor kendisi için gerekli olan avantajı yakalamış durumda… Kendisinin 1 puan önünde bulunan Kuşadasıspor bu hafta kendi sahasında 2. Sıradaki Kale Belediyespor’u ağırlayacak. Daha sonra sırasıyla Ödemişspor (D), Bozdoğan Bld. , Sökespor (D), Çal Bld. Takımlarıyla mücadele edecek. Sökespor ise;  Uşak Vefaspor (D), Sarayköyspor, Ortaca Bld. (D), Kuşadasıspor, Torbalıspor (D), Sandıklıspor ve Kale bld. Takımlarıyla mücadele edecek. İki takımın oynayacağı maçların içerisinde en dikkat çekici ve en önemli maçlar ise ligin 22. Haftasındaki Kuşadasıspor-Bozdoğan Bld ve 23. Haftasında oynanacak Sökespor-Kuşadasıspor ile Bozdoğan Bld-Torbalıspor maçları… 

Bu maçlar ligde kalma mücadelesi verecek olan Sökespor / Kuşadasıspor / Bozdoğan Bld. Takımlarının kaderini belirle-yecek maçlar olacak. Bu zorlu maçların içerisinde bulunan Sökespor-Kuşadasıspor maçı ise bana göre ligde direkt olarak kalacak takımı belirleyecek öneme sahip… Tabii bu arada Sökespor’un dikkat etmesi gereken en önemli konulardan birisi de; kendisini ligde bırakacak maçı sadece kendi evinde oynayacağı Kuşadasıspor maçı olarak görmemesi gerektiği… Bu saatten sonra bu üç takımında önünde önem sırasına sokacağı veya önem sırasına sokma şansının olduğu maçlar yok. Örneğin Sökespor için  hiç hesapta olmayan bir maçta alınacak olumsuz sonuç, mantık olarak kader maçı olarak görülen Kuşadasıspor maçında alınacak galibiyetin değer derecesini alt seviyelere düşürecektir. Camia olarak sadece ve sadece kendi sahamızda oynayacağımız Kuşadasıspor maçına kilitlendiğimiz apaçık ortada. 

Ancak bunun yanlış bir düşünce olduğunu ifade etmek istiyorum. Diyelim ki herşey bu maçta belli olacak. Peki senin bu maçtan galip ayrılacağının bir garantisi var mı? Futbol 3 ihtimalli bir oyun olduğuna göre sen bu maçta berabere kalabileceğini veya Allah korusun mağlup olabileceğini de hesaba katarak bence bu maçtan fazla diğer maçlara önem verip, mümkün olduğunca işi bu maça bırakmamaya çalışmalısın. Sanırım gerek yönetim gerekse teknik heyet ve futbolcu-larda bu hesapları yapmıştır veya yapıyorlardır. Çünkü ortadaki tek gerçek  ince hesapların yapıldığı veya yapılmak zorunda olun-duğu bir döneme girilmiş olmasıdır…

Bir diğer gerçek ise ne olursa olsun Sökespor’un bu ligde kalmasının şart olduğudur. Çünkü Sökespor camiasının Süper Amatör Ligde kaybedecek bir sezonu yoktur. Yönetim,Teknik Heyet, futbolcular, taraftarlar ve başara-bilirsek tüm Söke kenetlenip bu takımı B.A.L. liginde tutmak zorundayız. Bu nedenle herkes elini taşın altına sokmalı ve üzerine düşeni yapmalıdır. Sayın Kaymakamımızı hemen hemen her maçta tribünde görüyoruz. Dikili Çandarlıgücü maçında nihayet be-lediye başkan yardımcımız Ahmet Karakaş’ıda görmek nasip oldu. Şimdi sıra sayın Belediye Başkanımız Süleyman Toyran’da. Kendisini şayet programı müsait olursa Sarayköyspor maçında protokol tribününde görmek istiyoruz. Sevgili Söke’li işadamlarımız size hiçbir yöneticinin sizden maddi destek istemeyeceği konusunda garanti veriyor ve sizleride Sökespor’a manevi destek için tribünlere davet ediyorum. Eh artık Sökespor’dan bunu bari esirgemezsiniz diye düşünüyorum. 

Bakın seçim dönemi yaklaşıyor. Bakarsınız herhangi bir siyasi partiden birşeylere aday olup karşımıza çıkacak olursanız inanın sizlere faydası olur diyerek şahsi düşüncemi belirtmek istiyorum… Haa bunu neden mi yazdım burada? 

Çünkü Sökespor; Siyasetle ilgilenenlerin, birşeylere aday olanların Söke’liye vereceği vaadlerin başında geliyor da ondan…Yok öyle yağma. Bundan böyle Sökespor’la hiçbir ilgisi ve alakası olmayıp,sadece seçim dönemlerinde Sökespor ismini telafuz edenlere bu fırsat ve imkanı kullandırmamak için şahsım adına elimden ne geliyorsa yapacağıma tüm Söke zamanı geldiğinde tanıklık edecek. Farkında olmadan spora siyaset karıştırdığım için tüm siz değerli okurlarımdan özür diliyorum. Fakat benim Sökespor adına dolu olduğum o kadar çok konu var ki; bunların satırlara yansıması olarak değerlendirilmesi hususunda affınıza ve anlayışınıza sığınıyorum. Bazen oturup özeleştiri yapıp kendi kendime “Kardeşim herkes Sökespor’u senin gibi,senin kadar sevmek zorunda değil” diyorum ama bu kezde bunu kabullenmekte zorla-nıyorum. 

Velhasıl çok zor bir sevda benim sevdam. Ama ben bu sevdamın tüm bu zorluklara rağmen arkasındayım. Bu sebeple şimdi sadece ve sadece gerçek Sökespor sevdalılarına, gerçek Sökespor taraftarlarına seslenmek istiyorum.  Sökespor’umuz çok kritik maçların oynanacağı haftalara girdi. Yani bizlere her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı olduğu bir döneme girdi. Sizlerden ricam özellikle sanal alemlerde Sökespor’la alakalı,buna rakip takım taraftarları da dahil;  birbirimizi üzecek,kıracak,yanlış anla-şılmalara yol açabilecek,yorum ve paylaşımlardan imtina edelim. Tek gerçek Sökespor düşüncesinden hareketle;Sökespor’umuz için elimizden ne geliyorsa yapmaya ama bize yakışacak şekilde yapmaya çalışalım. İçinizde belki ukalalık yaptığımı,çok bilmişlik tasladığımı,akıl vermeye çalıştığımı düşünenler olabilir. Onların bu düşüncelerine saygı duyduğumu da ifade ederek; Sökespor’a olan sevgimden dolayı beni anlayışla karşılamalarını rica ediyorum. 

Çünkü benimde tek derdim sizler gibi Sökespor… Gerçek Sökeli için tek gerçek vardır. “ÖMÜR BİTER SÖKESPOR SEVDASI BİTMEZ” Hepinizi saygıyla selamlıyor,allahın selamı üzerinize olsun diyorum. Kalın sağlıcakla…

 

MEHMET ÇAVDAR                                                                                                                                                                                                                             0 534 963 47 46                                                                                                                                                                                mehmetcavdar_soke@hotmail.com  

 

Bu makale 685 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz