söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiSÖKE GARAJI TURİZM SEZONUNA HAZIR...


SÖKE GARAJI TURİZM SEZONUNA HAZIR...

İlçemiz otobüs ve minibüs santral garajı turizm sezonu öncesi tüm seyat acenteleri son hazırlıklarını yaparak 2017 yaz sezona hazır…

Özelikle İlçemiz otobüs ve minibüs otogarı Kuşadası, Davutlar, Güzelçamlı, Ağaçlı, güzerganı ve Didim, Akbük, Gülübahçe, Balat, Doğanbey (Karina) Milas gibi tarihi önen yerleri, sahil kenarlarını gezmek isteyen yerli ve yabancı turistleri bekliyen minibüscülerin yanı sıra; Genellikle İzmir, istanbul, Ankara Bodrum, Antalya, Gaziantep, Urfa, Nevşehir, Van, Bolu, Karadeniz, Çanakkale, Konya, Denizli ve bir çok turizme hizmet veren önemli seyahat acente otobüslerin yaz aylarında batıdan, Anadoluya, Akdenize, Karadenize, Güneydoğuya, dönüşümlü olarak yerli ve yabancı turistleri taşıyor… 

Seyahat şirketleri ilçemiz otogarında önemli bir hizmete imza atarak şehirlerarası turizmle ilçe ekonomisine canlılık kazandırıyor.

 

SÖKE SPOR'UN BİR DÖNEME DAMGASINI VURAN UTULMAZ İSİMLERİ YILLAR SONRA BİR ARAYA GELDİ...

İlçemiz geçmiş futbol tarihine damgasını vuran Geçlikspor, Dumlupınar, Sökespor'da top oynayan 1960-1980 döneminin unutulmaz isimleri nam-ı diğer Doksan Mehmet Er, Kaptan Mustafa Yağcı, Çaci Ceyhun Şenyener, Nazım Savaş, Coşkun İltüzel, İbrahim Kireçci, Hulki Garip'in bir araya geldiği anda objektifimize takıldılar.

Söke futbolunun efesaneleriyle geçmişi yadettik. Doksan Mehmet Er, "Bizler 1960-80' li yıllarda Sökeli olma ruhunu formamızla pekiştirerek Söke'mize sayısız şampiyonluklar kazandırdık. Aramızdan genç yaşta ayrılanlar oldu. Onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Biz ve bizim jenarasyon. günümüzde hala hatırlanıyorsak, seviliyorsak Söke'mize güzel şeyler yapmışız demektir. Herkese teşekkür ederim." demekte.

 

SÖKE SAĞLIK MESLEK LİSESİ KÖSTENCE'DE

Söke Fatma Tüzzehra Orhun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Ermus projesi kapsamda öğretmen ve öğrencileri Türkçe ve Türk Kütürünü tanıtma ve yaygınlaştırma faliyetleri yürüten kurum olan Yunus Emre Enstitüsü'ne ziyaret gerçekleştirdiler.

Söke Sağlık Meslek Lisesi, Yunus Emre Enstitüsü gurubu üyeleriyle Köstence'de sevgi çemberi oluşturarak Ermus projesi kapsamında güzel itibalar bırakarak, Türkçe ve Türk Kültürü'nü tanıtılar.

 

Bu makale 1102 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz