söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiBİR 10 NİSAN GÜNÜ DAHA GEÇTİ


BİR 10 NİSAN GÜNÜ DAHA GEÇTİ

 

Her yıl Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümleri 10 Nisan’da kutlanıyor.  Bu yıl da Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 172. yılı bütün yurtta sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik çemberi içinde büyük törenlerle kutlandı.10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın anılmaya değer bir bayram Günü’dür. Bu önemli günün Emniyet Teşkilatımıza kutlu ve mutlu olsun diyorum.

Bu değerli kuruluşta görev alan binlerce emniyet görevlimiz vardır. Bekçisinden, emniyet görevlisinden, polis, ayayiş tüm ekiplerinde görev alanlar ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kadar  görev alan kişiler  namuslu, dürüst, gayretli ve çalışkan insanlardır. Onlara nedenli yer verilse yeridir.  Dünden bu yana görevi başında gözlerini kırpmadan şehit düşen, hasta olan  ve sakat  düşen nice emniyet mensuplarımız vardır. Bunların geride kalan çocuklarını ve değerli eşlerini unutmamız gerekir. Her alanda devlet ve vatandaş olarak ilgi gösterip yardımcı olmalıyız. Çünkü onlar namusumuzu,  malımızı ve huzurumuzu, birlik ve beraberlik içinde hür ve özgür olarak yaşamamızı korumakla yükümlüdürler.

Unutmamak gerekir ki polislik mesleği copla bir zor kullanmak mesleği değildir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği  gibi “ millete efendilik yoktur, hadimlik  yani  (hizmet ) vardır diye vurgulamaktadır. Türk milleti her zaman Türk Polisine yardımcı ve onun yanında olmuştur. Ve olmaya da devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle görevi başında şehit olanları rahmetle anıyor, gazilerimize ve hasta olanlara sağlıklı günler diliyorum. Görevi başında bulunanlara da kazasız, belasız ve başarı dolu günler diliyorum. Sözü bir şiirimle bağlamak istiyorum.

 

10 NİSAN GÜNÜ

 

Emanettir size güzel yurdumun
Geceden gündüze görevde polis
Değeri biçilmez kıymeti onun
Kendini adamış millete polis 

Biz rahat uyurken kendi uyumaz
Sıcak, soğuk demez ayakta kış, yaz
“Asayiş berkemal” tutanakta yaz
Kendini adamış devlete polis

Babacan  insandır karakollarda
Hazarda, seferde, karlı yollarda
Vatan  sevgisiyle coşar onlar da
Kendini adamış hizmete polis

 

Her zaman cesurdur, genç ve zindedir
Kemal Atatürk’ün tek izindedir
Hırsızın, hainin hep peşindedir
Kendini adamış gurbete polis

 

Defne yeşilinden mutluluk vermiş
Düşküne, mazluma kol, kanat germiş
Şehit olanları vuslata ermiş
Kendini adamış nöbete polis….
Abdülkadir GÜLER

 

 

Bu makale 693 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz