söke ekspres gazetesi
  • söke ekspres gazetesiÇarşı her şeye karşı mı ?


Çarşı her şeye karşı mı ?

Seçimler yaklaşıyor, yaklaştıkça da her köşe başında oy oranlarının ve milletvekili sayılarının ne olabileceğine dair “tahmin” muhabbetleri yapılıyor.
Seçimler vatandaşın ülke geleceği adına fikirlerini dile getirebilecekleri en büyük demokratik eylem olunca ister istemez herkesin bu konuda söyleyecek bir fikri oluyor.
İşte bu noktada bazen farklı düşünceye, farklı eğitime, farklı aile yapısına, farklı maddi gelire sahip insanların fikirleri birbirleriyle zıt düşebiliyor. Böyle anlarda karşınızdaki kişinin ne kadar parti taraftarı ne kadar sıradan vatandaş olduğunu rahatlıkla gözlemleyebiliyorsunuz.
Geçtiğimiz günlerde bir büyüğümle giriştiğimiz partilerin çıkarabileceği milletvekili sayısı ve partilerin alacakları oy oranlarını tahmin etme iddiasıyla başlayan muhabbet, partilerin icraatlarına, düşüncelerine, ülkenin durumuna etkilerine ve son olarak bu icraatların vatandaşa nasıl yansıdığına kadar geldi.
Tartışmanın odak noktası ülke menfaatleri... İkimizde ülkenin daha iyi şartlarda olmasını istiyoruz. İkimizde ülkemizin dış politikada daha güçlü bir konumda olmasını istiyoruz. Buraya kadar her şey güzel fakat sıkıntı ben bunlar olurken farklı bir yol izlenmesi kanısındayım “X Abim” ise bambaşka bir kanıda. “X Abim” “X Parti” sempazitanı” Benim ise hiçbir partiye üyeliğim bulunmamakta.
Şimdi bu şartları göz önünde bulundurarak giriştiğimiz muhabbette ben kendi meşrebimce ülkeyi yönetmeye aday olmuş partilerin liderleri ve milletvekillerinin dün ve bugün verdikleri kararların doğruluğunu sorgularken “X Parti”nin doğrularını savunan “X Abim” tek doğrunun kendi partisi ve liderinin düşüncesi olduğu kanısında. Ben eylem ve icraatlarındaki hataları yanlışları söylerken, o ise bu hatalar ve yanlışları gözlemlemek yerine, tartışmamızda beni bir partiye yakıştırmaya çalışıp sonra o partinin hataları üzerinden tartışmamızda galip tarafa geçme çabasında.
Bende şimdiye kadar hiçbir partiye körü körüne bağlanmadığımı gereken yerde eleştiri mekanizmasını devreye soktuğumu ve sokacağımı, çünkü ülke menfaatlerini bunu gerektiğini anlatmaya başladıkça bizim muhabbet tıkandı.
Gel de şimdi “X Abim” e göre her söylediği her yaptığı doğru olan partinin, yönetim kadrolarında bulunan hatta dönem dönem milletvekilerinin de ekranlara çıkıp hata yaptıklarını kabul ettiğini anlat.
Aslında son derece modern, çağdaş, yenilikçi bir düşünce yapısına sahip, kadir kıymet bilen, yakışıklı, karizmatik, bakışları Türk filmlerinin usta aktörü Kadir İnanır’ı anımsatan, çevresinde iyi niyeti, saflığı, yardımseverliği ile tanınan, doğum tarihini şuan hatırlayamasam da annesinin onu bence kesin Kadir Gecesi’nde doğurduğu biri ama gel gelelim bu konuda anlaşamıyoruz.
Ya üstelik “İsyan”larıyla ünlü Çarşı grubunun da gönülden bağlı olduğu Beşiktaş’ın bir taraftarı oluyor kendisi. Yeri geldiğinde onu büyüten okutan bu günlere getiren babasıyla bile aynı düşünmediğini çekinmeden söyleyen “X Abim” neden bu konuda bu kadar katısın. Neden ?.
Cumhuriyet’i sen kurmamış olabilirsin, fakat bu Cumhuriyet senin, bu Cumhuriyet’in geleceği senin ellerinde, Yapma “X Abim”

 

Bu makale 996 kez okundu.


Yorumlar
    Henüz bu Makaleye ait yorum bulunmamaktadır. Yorum Yaz